Kapka Naděje

Rekordní Cocktail Weekend 2012 pro Kapku naděje

Barmani míchali koktejly „s kapkou naděje“. 72 barů vybralo formou koktejlů přes
PRAHA / V Praze se ve středu vyhlašovaly výsledky události COCKTAIL WEEKEND 2012 pro Nadační fond Kapka naděje. Přes sedmdesát barů po celé České republice i Slovensku se ve dnech 20. – 21.4.12 připojilo k myšlence nabídnout svým hostům nealkoholické i alkoholické koktejly, z jejichž prodeje putovalo 20 Kč na konto Nadačního fondu Kapka naděje, který již dvanáctým rokem intenzivně pomáhá postiženým dětem s poruchou krvetvorby.

Akce COCKTAIL WEEKEND si klade za cíl spojit příjemné s užitečným a díky tomu je projekt u veřejnosti vnímán jako vyhledávaná a populární forma pomoci.Letošní COCKTAIL WEEKEND pro Kapku naděje byl rekordní ajednalo se o největší společnou koktejlovou událost, neboť kdy jindy se dokáže pro věc a jasný cíl spojit a nadchnout tolik barů!

Vyhlášení události se uskutečnilo v pražském Warehousu, kde se sešli významní hosté z řad majitelů nejúspěšnějších podniků a osobností z gastronomie, kteří si společně a stylově připili drinkem „Drop of Hope“ z barmanské dílny respektovaného barmana Eduarda Ondráčka.  

Odpolednem provázel moderátor Luboš Xaver Veselý, hudebně akci zahájila mladá umělkyně Nikola Káchová, která přítomným hostům zahrála na saxofon.

V příjemné atmosféře se potkali kolegové a osobnosti gastronomie, pro které pomoc znamená konkrétní činy. Celková částka, kterou se díky všem zapojeným barům podařilo získat, činí úctyhodných 300.180 Kč a částka tak představuje 15.009 prodaných koktejlů! Šek na částku převzala prezidentka Kapky naděje Vendula Auš Svobodová společně s ředitelkou Nadačního fondu Kapka naděje Elen Švarcovou.

„Mám velkou radost, že jsme díky Barovým novinám mohli i v letošním roce navázat na minulý ročník COCKTAIL WEEKENDU. Do tohoto projektu se podařilo zapojit více jak 70 barů nejen v ČR, ale i na Slovensku. COCKTAIL WEEKEND pro Kapku naděje vnímám jako velmi úspěšný, který se zařadil mezi naše další významné projekty. Všem zúčastněným bych velice ráda moc poděkovala za podporu. Především pak organizátorovi celé akce, panu Adamu Slavíkovi, který vyvinul veliké úsilí, aby projekt získal další dimenzi a to např. o pohár od Grand designéra roku pana Ronyho Plesla, který byl předán vítěznému baru“, sděluje Elen Švarcová.
COCKTAIL WEEKEND 2012 byl zároveň i soutěží jednotlivých barových týmů. Vyvrcholením akce tak bylo vyhlášení absolutně nejúspěšnějšího baru, tedy podniku, kterému se podařilo prodat nejvíce koktejlů. Exkluzivní pohár z umělecké dílny Rony Plesla hrdě převzal majitel českobudějovického dance baru PARADOX Miroslav Řehoř.

Bar PARADOX se tak může těšit i na exkluzivní návštěvu Venduly Auš Svobodové, která zavítá do Českých Budějovic osobně gratulovat celému barovému týmu. 

PARADOX je exkluzivní taneční klub v samém centru Českých Budějovic. Nachází se v mimořádném podzemním a designově zajímavém prostoru, který je rozdělen do 3 dominantních částí - přední bar s klidnější zónou, zadní bar s tanečním parketem a VIP salonek - PARADOX LOUNGE. Od prvního dne otevření (prosinec 2010) patří PARADOX k nejnavštěvovanějším podnikům v Českých Budějovicích. Velký důraz se klade na profesionalitu služeb, kvalitu produktů a zajímavý program.
   

V pořadí úspěšnosti jednotlivých barů v TOP 10 jsou:      

1. DANCE BAR PARADOX (České Budějovice)
2. LA BODEGUITA DEL MEDIO (Praha)
3. MUSIC CLUB PHENOMEN (Praha)
4. COYOTES PRAGUE (Praha)
5. LEMONTREE AND SKY BAR (Bratislava)
6. LOBBY BAR (KOŠICE)
7. BUGSY´S BAR (Praha)
8. Café Society (Brno)
9. Metropolitan Retro Cult Club (Košice)
10. Cocktail Bar OSA (Olomouc)

A na co letos poslouží výtěžek (300 180 Kč) z akce sděluje Elen Švarcová: “Výtěžek z akce bychom chtěli použít na psychosociální program “Kruh naděje“, a to konkrétně na zajištění pedagogicko-psychosociálního poradce na hemato-onkologii ve FN Motol, který je nutností pro rodiče a děti v tak těžké životní situaci“.

Organizátoři důrazně připomněli, že si váží každého zapojeného baru v myšlence COCKTAIL WEEKEND a těší se již na příští ročník (uskuteční se opět v dubnu a opět pro Kapku naděje), neboť mají v záměru z této akce udělat dlouholetou tradici s mottem „V každém Vašem objednaném drinku se ukrývá kapka naděje“.

(TZ)

Pro další informace prosím kontaktujte: info@barovenoviny.cz

Více o vítězném baru na www.bar-paradox.cz
Více o Cocktail Weekendu pro Kapku naděje www.barovenoviny.cz/cocktail-weekend

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa