Kapka Naděje

Hrou k radosti góly k naději

Takto mladí fotbalisté nazvali charitativní projekt, který celý sami vymysleli a svou pílí a vytrvalostí přivedli k životu. Kluci vše promysleli a začali svůj projekt realizovat ve svém mužstvu a chtějí rozvíjet pomoc i mezi své soupeře. Jejich nadšení a je ohromné. Zahájení spolupráce proběhlo Utkáním legend – symbolickým výkopem. Fotografie a více o utkání legend naleznete na www.skhm.cz. Atmosféra utkání byla úžasná i když byla velká zima hrající legendy přišlo podpořit mnoho fanoušků.
Jsme velice potěšeni, že i mezi tak mladými lidmi vzniká sounáležitost a chuť pomáhat dobré věci. Kluci jsou nadšenci s obrovskou vůlí. Budeme jim držet palce, ať svým vítězstvím pomůžou naplnit naděje nemocných dětí.
O projektu Vás budeme průběžně informovat.
 
Úryvek z prezentace projektu
 
 Myšlenka charitativního projektu pod záštitou NF Kapka naděje spočívá ve výběru peněz
pomocí několika různých kanálů.
Prvním z nich - a zároveň základní myšlenkou celého projektu - je výběr peněz v B mužstvu
mužů, systémem každý hráč / každý gól v soutěži / 50 Kč.
Stěžejním kanálem, který je zároveň nositelem největšího potenciálu, je kanál nazvaný
„připojení dalších týmů“
 
 
Článek z webu   www.skhm.cz
 
Utkání legend
Setkání  po letech 
Sraz hráčů, kteří se vzájemně  neviděli i několik let provázela až nostalgická atmosféra. Populárního Hrocha nebo Matyho v Měcholupech skutečně jen tak neuvidíte. Po krátkém uvítání typu „Ahoj, jak se máš?“ se všichni přesunuli do šatny, kde proběhlo losování. Los určil dvě trenérské dvojice, na jedné straně dvojice Nykodým, Jeřábek, na straně druhé duo Daňhel, Trávník. Pak ale paní náhoda zapracovala na plné obrátky a los byl skutečně nemilosrdný. Vytvořil totiž tým neskutečné síly. No posuďte sami, v obraně trio Musil, Neumann, Toman, v záloze velezkušení Sládek, Matoušek, Veselý a utočná formace Hádek a bratři Čápové. Tolik jen namátkou pár jmen z týmu červených. Žlutý tým vedený duem Nykodým, Jeřábek pomalu začínal tušit, že to bude těžký oříšek… 
 
Opatrný, ale sakra svižný  začátek 
Zatímco Milan Hajs bavil diváky svými hláškami, tak jako za starých časů, trio rozhodčích už  pomalu žhavilo píšťalku a praporky a chystalo se na hřiště. No a protože se jednalo o zápas legend, složení arbitrů tomu odpovídalo. Jako hlavní pan Buřil, na jedné lajně rozhodčí mezinárodního formátu pan Grégr a na druhou si přímo z radnice odběhl pan Klega. Důstojná trojka, která si s utkáním poradila na jedničku. Pak už jen čestný výkop Kateřiny Kotlabové z nadačního fondu Kapka naděje, jejíž pravačka málem smetla o kousek dál fotografujícího Vildu Moravce, a mohlo se začít. Utkání začalo v tempu, které překvapilo snad každého, včetně hráčů samotných. Sešel se zkrátka výkvět toho nejlepšího a bylo to znát. Chuť vítězit klukům roky neubraly a asi ani nikdy neuberou. Žlutí začali sympaticky ofenzivně a útočnou sílu červených se jim dařilo maskovat. Štarman řídil obranu, Petr Černý s Tomášem procházkou se proháněli v záloze a o útok se starali například Boris Kočí, Fanda Novosad a Petr Dvořák. Trenéři Nykodým s Jeřábkem museli být spokojení. Po půlhodině hry ovšem udeřilo na druhé straně, když žlutým pláchnul Robert Čáp a předvedl se parádním dloubákem, na který byl i jinak výborně chytající Hroch krátký. Žlutí srovnali náhodným gólem a první půle skončila smírně 1:1
 
Útočná smršť se projevila naplno  
A pak to začalo! Červení  roztočili kolotoč, který už zkrátka zamaskovat nešlo a valili na Hrochovu branku jeden útok za druhým. Milan Hajs se nezastavil a komentoval jejich jednu pěknou akci za druhou. Góly na sebe nenechaly dlouho čekat a 2 rychle slepené zlomily žlutým vaz definitivně. Od sedmdesáté minuty se hrálo jen na jednu branku. Čápovci řádili jak černá ruka. Červení zvýšili dokonce na 4:1. Brankostroj zastavil až milosrdný hlavní rozhodčí pan Buřil, když odpískal penatlu pro žluté. K té se postavil Hroch a o 3 metry překopl. „Tak vysoko se penalta kopat nesmí“ zaburácel pak Milan Hajs do mikrofonu a hlavní rozhodčí jí nechal opakovat. Podruhé se Hroch nemýlil - 4:2! Pak už jen závěrečný hvizd, úsměv na tváři všech zúčastněných, společná fotka a hurá do kabin. 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa