Kapka Naděje

COCKTAIL WEEKEND 2011: Barmani míchali pro Kapku naděje

V Praze se ve čtvrtek vyhlašovaly výsledky akce COCKTAIL WEEKEND 2011 pro Nadační fond Kapka naděje. Na padesát barů po celé České republice se ve dnech 15. – 17.4. připojilo k myšlence nabídnout svým hostům jak nealkoholické, tak alkoholické koktejly, z nichž putovalo významných 20 Kč z na konto tohoto nadačního fondu, který se zaměřuje pro pomoc nemocným dětem zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Jednalo se tak o největší společnou koktejlovou událost, neboť kdy jindy se dokáže pro věc a jasný cíl spojit a nadchnout hned padesát barů? 

Vyhlášení se uskutečnilo v pražské kubánské restauraci La Bodeguita Del Medio, kterým provázel moderátor Luboš Xaver Veselý za přítomnosti šéfbarmanů, majitelů barů, které doplňovaly i známé tváře a to vše s jediným cílem - oznámit výsledky události COCKTAIL WEEKEND 2011. Hned na úvod byla předána i vydražená fotografie barmistra Jiřího George Němce, který až z daleké Číny věnoval do dražby svoji fotografii s názvem „Honesty“, kterou si odnesl barman Daniel Prokeš a tím přispěl k celkovému výtěžku pro Kapku naděje. 

V příjemné atmosféře se potkali kolegové, přátelé a osobnosti gastronomie, pro které pomoc znamená konkrétní činy. Celková částka, kterou se díky myšlence BAROVÝCH NOVIN podařilo získat, činí úctyhodných 190.560 Kč a částka tak představuje 9.528 prodaných koktejlů. „
Respekt a poděkování patří zapojeným barům, které přijaly pevná pravidla a neváhaly se zapojit, což není samozřejmost. Rád bych poděkoval i všem hostům, kteří si dopřáli možná více drinků než obvykle a hlavně barmanům patří velké mé uznání, neboť jsou to oni, kdo vytvořil tuto částku intenzivní prací za barovým pultem“, řekl šéfredaktor BN Adam Slavík, který tak mohl předat šek ředitelce Kapky naděje, paní Elen Švarcové. 

„Vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník, domnívám se, že Cocktail Weekend můžeme označit za velmi úspěšný. Akce se setkala nejen s velkou přízní barů, ale zaujala i naše příznivce, kteří zašli do barů tuto netradiční akci podpořit“, řekla Elen Švarcová a dodala: “ Výtěžek z Cocktail Weekendu bude použit na jeden z našich projektů a to je psychosociální podpora. Získané finance poslouží k uhrazení části týdenního ozdravného pobytu pro léčené děti na hemato-onkologii a v letošním roce také zabezpečí dopravu a ubytování dětem na olympiádě v Polské Wroclavi. Všechny tyto aktivity mají velký přínos pro zlepšení psychiky dětí. Ráda bych chtěla touto cestou poděkovat. Velice si v Kapce naděje vážíme jejich přístupu a nasazení podpořit dobrou věc“.

COCKTAIL WEEKEND 2011 byl zároveň i soutěží jednotlivých barových týmů. Podnik, který připravil v tyto dny nejvíce koktejlů, získal prestižní certifikát z rukou prezidentky Nadačního fondu Kapka naděje, paní Venduly Auš Svobodové. „Nejúspěšnějším“ barem se stal vyhlášený kubánský podnik La Bodeguita Del Medio, který proslul nejen výjimečnou a originální atmosférou, nýbrž i mátovým koktejlem s dobrou dávkou rumu.

La Bodeguita Del Medio se tak stal prvním podnikem, kde se mohou pyšnit certifikátem Kapky naděje a Barových Novin, který převzal za potlesku přítomných manažer restaurace David Šmídek.

Defilé COCKTAIL WEEKENDU 2011 patřilo tanečnímu vystoupení a rautu, který na počest svého vítězství připravil tým tohoto podniku. Jako přípitek se popíjel koktejl Martini Royale, který hostům servírovaly sličné a usměvavé hostesky.

V pořadí úspěšnosti jednotlivých barů v TOP 7 jsou:      

1. La Bodeguita Del Medio (Kaprova 5, Praha 1)

2. Coyote´s Café (Malé náměstí 2, Praha 1)

3. Phenomen Music Club (Nádražní 84, Praha 5)
4. Bugsy´s Bar (Pařížská 10, Praha 1)
5. SaSaZu Prague (Bubenského nábřeží 306/13, Praha 7)
6. La Casa Argentina (Dlouhá 730/35, Praha 1) 

7. Potrefená Husa- Anděl (Roh Bezděchovi ulice, Praha 5)


Organizátoři však důrazně připomněli, že si váží každého zapojeného baru v myšlence COCKTAIL WEEKEND a těší se již na příští ročník (uskuteční se opět v dubnu), neboť mají v záměru z této akce udělat dlouholetou a úspěšnou tradici, která vstoupí do koktejlové kultury v naší zemi, neboť mottem stále zůstává – „V každém Vašem objednaném drinku se ukrývá kapka naděje“.


La Bodeguita Del Medio žije od svého otevření v roce 2002 bohatým společenským životem, a proto je tu možné potkat nejednu známou tvář. Spájí se tu vůně a chutě kubánských jídel, šťavnatých steaků a čerstvých ryb, karibských míchaných nápojů, aroma kubánských doutníků, rytmy živě hraných melodií kubánského "Qaurteta Havana", spolu s nefalšovanou atmosférou jedné z nejslavnějších havanských hospůdek, jejíž věhlas už dávno překročil hranice kubánského ostrova.
 

Více o vítězném baru na www.bodeguita.cz

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa