Kapka Naděje

V hračkářství Hamleys startuje sbírka na podporu nemocných dětí ve spolupráci s Kapkou naděje

Hračky a Vánoce patří neodmyslitelně k sobě. Každoročně zaručí radost a smích miliónů dětí. Bohužel ale existují děti, které potřebují mnohem víc než to. V hračkářství Hamleys proto letos o Vánocích bude probíhat veřejná sbírka, jejíž výtěžek bude podporovat nemocné děti.

Kapka naděje pomáhá nemocným dětem ve vice než 40 nemocnicích po celé České republice už více než 16 let. Hračkářství Hamleys bylo sice otevřeno teprve letos, ale i přesto se již stalo nedílnou součástí dětského světa v České republice. Tyto dvě instituce se nyní rozhodly spojit síly.

„Naše spolupráce s Kapkou naděje je velmi přirozeným spojením. Je to uznávaná organizace, která pomáhá dětem, a to je pro nás samozřejmě klíčové. Rádi ji proto podpoříme, ať už se jedná o darování hraček do nemocnic nebo o konání veřejné sbírky, jejíž výtěžek snad alespoň trochu pomůže nemocným dětem.” uvedl ředitel Hamleys Praha Pavel Čmelík.

Výtěžek sbírky bude směřovat konkrétním nemocným dětem,

“Hamleys je pro mě legenda mezi hračkářstvími a osobně i místo, kde si děti mohou plnit své sny. Jsem velice ráda, že tento “dárek z Hamleys” splní sny i těm nejzranitelnějším  - nemocným dětem, které potřebují pomoc.” říká Vendula Pizingerová, prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje.

Veřejná sbírka se koná v hračkářství Hamleys a jako první do kasiček přispěl sám Medvěd Hamley, který symbolicky vhodil první příspěvek od Hamleys - prvních 10 000 Kč.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa