Kapka Naděje

5. ročník benefičného galakoncertu Nadacie Kvapka nádeje

Již pátým rokem úspěšně funguje Nadacia Kvapka nádeje, kterou na Slovensku založila paní Vendula Svobodová. Její srdcová záležitost, kterou je NF Kapka naděje má na Slovensku sestřičku a ta také velmi úspěšně pomáhá onkologicky nemocným dětem.
Za krátkou dobu působení na Slovensku se podařila rekonstrukce Transplantační jednotky v Bratislavské nemocnici a spousta dalších krásných věcí.

Děkujeme všem, kteří s námi pomáháte.

NF Kapka naděje


23.11.2014  proběhl pátý ročník benefičního galakoncertu Nadácie Kvapka nadeje. Nadace každoročně organizuje tento koncert jako vyvrcholení veřejné sbírky, která putuje na pomoc detské onkologii v Bratislavě. Díky podpoře RTVS se koncert vysílal v přímém přenosu.
Celá dramaturgie přenosu byla soustředěna na příběhy vyléčených dětí.  Příběhy zachycují život malých pacientů, kteří prodělali transplantaci kostní dřeně. Viděli jsme nelehké období, kterým musely rodiče i děti procházet. Důležitou součástí galakoncertu, byly videoukázky,které přiblížily divákům a potencionálním dárcům, způsob a efektivitu využití finančních prostředků z minulého období. A také charitativní plány a projekty, které nadace Kvapka nádeje připravuje do budoucna.
Galavečer  podpořili  špičkoví umělci Slovenské a České hudební scény jako Hanka Zagorová, Dominika Mirgová, Sima Martuasová, Dalibor Janda, Miro Jaroš Monika Haasová, Felix SLováček, Peter Lipa, Eva Pavlíková, Maroš Kramár, Vašo Patejdl, Suvereno. Program také obohatila Lúčnica a dětský sbor Slovenského rozhlasu. Moderátoři večera byli Jarmila Lajčáková-Hargašová a Tomáš Maštalír. Tento rok jsme mohli shlédnout speciální  vystoupení připravené pro tento večer.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa