Kapka Naděje

Vendula Svobodová a její Kapka naděje přiveze dary ostravským nemocnicím

NAPSALI O NÁS
OSTRAVA - Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová a ředitelka nadace Elen Švarcová předají dnes v Ostravě dary dětským oddělením ve Fakultní nemocnici Ostrava a v Městské nemocnici Ostrava-Fifejdy.
"Dnes bude ve fakultní nemocnici opravdu bohatý. Zároveň totiž za přítomnosti premiéra Mirka Topolánka ve 14:00 slavnostně otevíráme zrekonstruovaný infekční pavilon. Představitelé Kapky naděje navštíví nemocnici ještě předtím, už v 10:00 budou na Klinice dětského lékařství," informoval mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Klinika dostane pračku se sušičkou, myčku nádobí a chladničku.
"V Městské nemocnice Ostrava si představitelé Kapky naděje prohlédnou dětské oddělení ve 14:00 předají monoklimatickou chladničku, kombinovanou chladničku a mikrovlnnou troubu, které usnadní nemocnici každodenní provoz," uvedla mluvčí zařízení. Kombinovaná chladnička bude sloužit na oddělení fyziologických novorozenců na uchovávání mateřského mléka, monoklimatickou chladničku nemocnice využije na oddělení menších dětí ke skladování léků a mikrovlnná trouba poslouží maminkám hospitalizovaným na oddělení patologických novorozenců.
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa