Kapka Naděje

Předání přístrojů Klinice dětského lékařství FN Ostrava v celkové hodnotě 900 000,- Kč

PRAHA/OSTRAVA - Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová navštívila začátkem roku dětské oddělení Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba, aby zde předala přístrojové vybavení v hodnotě 900 tisíc korun. Nové moderní přístroje byly zakoupeny ze štědrého daru společnosti Penny Market, s.r.o.

Z nově zakoupeného přístrojového vybavení neskrýval nadšení přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava Doc. MUDr. Michal Hladík, Ph.D. 
„Nový přístroj nám pomůže rozjet jeden ze zásadních programů kliniky v oblasti léčby trávicí soustavy. Nový přístroj Videogastroskop GIF – Q 165 je vysoce citlivá kamera, která se zavádí do jícnu a žaludku, abychom vše mohli důkladně prohlédnout. Navíc umožňuje odběr vzorků žaludeční sliznice k dalšímu zpracování pro přesnější diagnostiku. Tato metoda plně nahradila v minulosti používané vyšetření jícnu a žaludku rentgenem, které pacienti znají jako pití sádry (jednalo se o baryovu kaši), přičemž výtěžnost a přesnost diagnózy je proti rentgenové metodě na nesrovnatelně vyšší úrovni.“
Kromě videogastroskopu nemocnice za věnované prostředky zakoupila také infuzní pumpy, dávkovače a monitory pro sledování srdeční činnosti. „Velkým přínosem pro pacienty jsou také infuzní pumpy a dávkovače, které umožňují stabilní kapání roztoku do žíly pacienta. Velmi pomohly i monitory životních funkcí na sledování srdeční činnosti, které monitorují změny srdeční aktivity během dne.“ Doplnil Michal Hladík.

Předání daru se osobně zúčastnili prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová, ředitelka NF KN Elen Švarcová a za dárce, společnost Penny Market, její marketingový ředitel Daniel Novotný. Ten popřál všem dětským pacientům brzké uzdravení a ocenil, že dar společnosti Penny Market s.r.o. přispěl k zahájení nového diagnostického programu. 
A nezůstalo jen u přístrojové techniky. Oči malých pacientů rozzářila Vendula Svobodová, když začala rozdávat stavebnice od 
Nadace společnosti LEGO a také přivezla sestavu Playstation zakoupenou z projektu Čtení pomáhá „Jsem velice ráda, že projekt se společností Penny Market byl, tak úspěšný a pevně doufám, že se stane tradicí. Vždy mě potěší, když můžeme lékařům poskytnout vybavení, které jim pomůže k úspěšnější diagnostice a léčbě malých pacientů.“  
 
PODPOŘTE NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE DÁRCOVSKOU SMS: Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, NF KAPKA NADĚJE obdrží 27 Kč.

DMS Roční podpora. Nyní můžete nově přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK KAPKANADEJE na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa