Kapka Naděje

Kapka naděje darovala další naději

neonatologickému oddělení Nemocnice Na Bulovce

Dne 12. března 2013 v 10.30 hod. došlo ke slavnostnímu předání inkubátoru Isolette C 2000 neonatologickému oddělení Nemocnice Na Bulovce. Inkubátor Isolette C 2000 zajišťuje nejlepší prostředí pro péči o nejmenší nedonošené novorozence s vyspělou elektronickou regulací, monitorováním teploty, vlhkosti a koncentrace kyslíku. 
„Ročně se u nás narodí zhruba dva tisíce dvě stě dětí. Ne všechny jsou však zdravé. Naší pomoc na neonatologii z nich ročně potřebuje zhruba 200 dětí, které jsou nedonošené či jinak nemocné a dalších 50 miminek, která k nám přivezou z jiných nemocnic. Daru od Nadačního fondu Kapka naděje si velmi vážíme. Věřím, že si tuto vzácnou a skvělou spolupráci udržíme i do dalších let a budeme i nadále nadějí pro miminka a jejich rodiče,“ dodal primář neonatologického oddělení MUDr. Martin Čihař.NF Kapka naděje věnoval neonatologickému oddělení Nemocnice Na Bulovce za dobu spolupráce dary v celkové výši 3 092 735,-Kč. Specializované neonatologické pracoviště v nemocnici Na Bulovce vzniklo v roce 2007, sestává z jednotky intenzivní péče, oddělení fyziologických novorozenců a ambulance a bylo zařazeno mezi Intermediární perinatologická centra. „Těžce nemocná nebo předčasně narozená miminka mají v Nemocnici Na Bulovce zase o něco větší šanci, že jejich těžký vstup do života bude mít šťastné pokračování. Máme tu sice celou řadu špičkových zařízení, která jsou kvalitní, obnovu inkubátorů však potřebujeme stále. Proto mě velmi těší a jsem vděčný za přízeň sponzorů, kteří se rozhodnou podpořit naší nemocnici, v tomto případě, naše budoucí generace,“ řekl ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc, MBA.
Předání se osobně zúčastnil ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc MBA, primář neonatologického oddělení MUDr. Martin Čihař, prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

NF Kapka naděje

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa