Kapka Naděje

Jedinečný dar od společnosti KARE a NF Kapka naděje pro Urologickou kliniku VFN

Slavnostní předání Nadačního fondu Kapka naděje v podobě realizace chodby od společnosti KARE proběhlo 26. března 2015  na dětském oddělení Urologické kliniky VFN a 1. LF UK v Praze. Celá hodnota daru byla ve výši 116.596,-Kč, která současně zahrnovala návrh designu, vybavení a kompletní realizaci chodby. Slavnostního předání se zúčastnila Vendula Svobodová jako prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje a též jeho ředitelka Elen Švarcová. Mezi přítomnými nechyběl Leoš Sadil, který je výkonným ředitelem společnosti KARE. Setkání se zúčastnila ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze i vedení Urologické kliniky VFN a 1. LF UK.

Dětské oddělení Urologické kliniky VFN a 1. LF UK pečuje nejen o pacienty z regionu Prahy a Středočeského kraje, ale konziliárně o komplikované pacienty z celé České republiky i zahraničí. Ambulantní prostory jsou využívány každý den. Kromě dvou urologických ambulancí zde je i ambulance dětského nefrologa. Jsou zde v provozu dva ultrazvukové a urodynamický přístroj. Současně zde funguje každý den příjem dětských pacientů k hospitalizaci.

,,Každý týden je zde takto ošetřeno cca 125-150 dětí. Urologická onemocnění vyžadují ve většině případů opakované návštěvy ambulance, spojené mnohdy s bolestivou instrumentací. Pobyt v přátelském, moderním a vkusném prostředí jim čekání na toto vyšetření zpříjemňuje.“ konstatoval MUDr. Zdeněk Dítě z Urologická kliniky VFN a 1. LF UK.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

NF Kapka naděje

KARE

Společnost KARE vznikla v roce 1981 jako malý obchod s policemi. V průběhu let se z této společnosti stala firma, udávající trend a styl v moderním životě. Kare design se zrodil a předvedl působivý a nepřetržitý vývoj a růst. Dnes firma zaměstnává přes 300 lidí jen ve svých pobočkách v Německu, Rakousku i v České republice. Každá pobočka se přeměnila na moderní lifestylový koncept s unikátní nabídkou nábytku, osvětlení, bytových doplňků a dárků.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa