Kapka Naděje

Nové postýlky pro jabloneckou nemocnici

Pediatrické oddělení jablonecké nemocnice převzalo ve středu 14. září 2016 od Nadačního fondu Kapky naděje další vybavení. Dar ve formě pěti moderních elektronických postýlek a vozíku na pomůcky při odběrech převzali od zakladatelky nadačního fondu Venduly Pizingerové, ředitelky Elen Švarcové a dalších hostů zástupci vedení nemocnice
a oddělení. Kapka naděje pomáhá s vybavením dětského oddělení v Jablonci nad Nisou již od roku 2007.
Od té doby přispěla v hodnotě 682 tis. Kč.

Nadace Kapka naděje byla založena v srpnu 2000 s cílem podporovat hematologické pracoviště v Motolské nemocnici. „Jsme rádi, že jsme díky zájmu dalších institucí mohli rozšířit nadační činnost také do menších nemocnic po celé ČR,“ vysvětlila význam působení Kapky naděje její ředitelka Elen Švarcová. „V poslední době se ze strany nemocnic zvyšují dotazy na možnost podpory nejen zdravotnickými přístroji. Uvědomujeme, že pro kvalitní péči je třeba kvalifikovaných pracovníků a techniky, ale vliv na léčbu a uzdravení má však i prostředí a vybavení, které je praktické nejen pro pacienty, nýbrž i personál,“ zdůvodnila pořízení postýlek a dalšího příslušenství Vendula Pizingerová. Vybavení bylo pořízeno za 339 tis. Kč. „Jedná se o pohodlná elektricky ovladatelná a polohovatelná dětská lůžka TOM s moderním designem, vyrobená z dobře omyvatelného materiálu,“ sdělil výhody primář oddělení MUDr. Petr Rota. Další výhodou je, že postýlky mají spodní podsvícení, které umožní personálu pacienta pozorovat, aniž by ho to rušilo ve spánku.

V současné době má dětské oddělení již šest těchto postýlek. „První jsme pořídili v loňském roce, kdy jsme na nákup použili příspěvek z aukce dětských výtvarných prací a od dalších jabloneckých sponzorů,“ informovala tisková mluvčí Petra Hybnerová. Celkově potřebujeme na dětském oddělení obměnu 14 lůžek. Pořizovací cena jedné je kolem 63 tis. Kč.

Vedle postýlek pořídila Kapka naděje na dětské oddělení pojízdný vozík na pomůcky pro odběry. „Usnadňuje nám manipulaci po celém oddělení, v případě potřeby můžeme vjet i na pokoje. Velkou výhodou je, že personál má všechny pomůcky na jednom místě,“ sdělila Jana Jírů, vrchní sestra pediatrie. V předchozích letech zakoupil nadační fond dětskému oddělení v Jablonci nad Nisou např. holter tlaku, ultrazvukovou kardiologickou sektorovou sondu. 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa