Kapka Naděje

Čtyři nové nebulizátory pro dětské oddělení Nemocnice T. Bati ve Zlíně a návštěva hospitalizovaných dětí

Dětské oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má díky Nadačnímu fondu Kapky naděje k dispozici čtyři nové ultrazvukové nebulizátory Suchatzki v hodnotě 130 tisíc korun. Hospitalizovaným dětem pomohou s léčbou respiračních onemocnění, laryngitidy, zánětu průdušek, ale také například hlubokého zápalu plic.

Dětské oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati je největším pediatrickým lůžkovým zařízením Zlínského kraje, v letošním roce navíc slaví 80 let od svého založení v roce 1937. Symbolickým darem ke kulatému výročí se pro oddělení staly i zbrusu nové nebulizátory věnované Kapkou naděje. Ty patří díky své univerzálnosti co do způsobu použití k nejlepším v Evropě.

Nebulizátor nebo také nebulizér je odborné pojmenování přístrojových inhalátorů. Nebulizací se rozumí inhalace léčebné tekutiny prostřednictvím speciálního přístroje. Inhalační terapie je jednou z nejčastějších metod léčby respiračních onemocnění. Pomáhá také předcházet rýmám a chřipkám, urychlovat uzdravení a zmírňovat alergické potíže. Důležitý je nejen její lokální účinek bez zatížení organismu, ale i schopnost působit v periferních částech dýchacích cest.

„Mnohé z našich přístrojů jsou staršího typu, snažíme se je proto neustále obnovovat. S pomocí štědrých dárců a Nadačního fondu Kapky naděje se nám nyní podařilo získat nové špičkové inhalátory, bez nichž se dětské oddělení neobejde,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská. „Zakoupení nových přístrojů je dalším krokem, kterým se soustavně snažíme zlepšovat péči v nemocnicích po celé České republice a usnadnit zde malým pacientům jejich pobyt,“ dodává zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapky naděje Vendula Pizingerová.

Děti na pediatrickém oddělení a dětské JIP obdržely tašky s pastelkami, fixy a dalšími školními potřebami od našeho štědrého dárce firmy CENTROPEN.

V rámci návštěvy nemocnice jsme navštívili i nemocniční lékárnu, kde je umístěna sbírková kasička.

Podpora nemocnic ve Zlínském kraji proběhla i na zlínském filmovém festivalu. Během koncertu pražské popové kapely Eddie Stoilow byla uspořádána finanční sbírka Kapky naděje, jejíž výtěžek putoval na pomoc nemocnicím Zlínského kraje. Finanční pomoc je určena pro zlepšení péče o dětské pacienty.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa