Kapka Naděje

Zahájení školního roku v Motole

Zahájení školního roku v Motole
 
Ve čtvrtek 10. září 2009 byl na Klinice hematologie a onkologie FN v Motole oficiálně zahájen školní rok. Pro děti byl připraven pestrý program, který jim tento den zpříjemnil. Kromě toho na děti čekala i milá návštěva. Den kliniku navštíví prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, paní Vendula Svobodová spolu s herečkou Terezou Brodskou, která je velkou příznivkyní Kapky naděje. Zahájení školního roku přišli dětem z Motola symbolicky zpříjemnit i „filmová dcera“ Terezy Brodské ze seriálu Ulice, herci Patricie Solaříková.   
 
Zástupci nadačního fondu si plně uvědomují důležitost vzdělání individuálního typu věnovaná dětem s dlouhodobým onemocněním. To je v době hospitalizace i výraznou součástí terapie
a poskytuje důležitou psychickou podporu. Projekt individuální výuky je velice časově i finančně náročný. Nese sebou nesnadné úkoly v podobě zajištění nadstandardně kvalifikovaných
a flexibilních učitelů a lektorů, koordinaci jejich práce a samozřejmě také spolupráci s lékařským týmem. Nezbytné je i počítačové vybavení včetně příslušných výukových programů.
 
Výuka však není jenom o povinnostech, a tak se zástupci Kapky naděje rozhodli oslavit s dětmi z  Kliniky dětské hematologii a onkologie ve FN Motol začátek školního roku. Pro děti byl připraven zábavný program, který jim umožnil alespoň na chvíli příjemně se rozptýlit. Úsměv do dětských očí přineslo představení divadélka Woodyland a panáčkem Woody, který dětem rozdával poučné časopisy.  Následně se všichni s úžasem ponořili do světa bublin a bublinek při oslnivé Bubble show. Atmosféru celého dne skvěle rozproudil také moderátor rádia Impuls, Petr Berka.
 
Děti na Klinice dětské hematologie a onkologie přišla navštívit také prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, Vendula Svobodová spolu s herečkou Terezou Brodskou, Patricií Solaříkovou. 
Ty dětem rozdaly sladké dárky od společnosti Wrigley s.r.o., tvůrčí  hračky od společnosti Woodyland a pozornosti od společnosti Haribo.
 
„Jsem velice ráda, že Nadační fond Kapka naděje může díky podpoře štědrých sponzorů zajišťovat kvalitní vzdělání dětem, které musí dlouhodobě pobývat na Klinice dětské hematologie
a onkologie. Vzdělání má pro děti neocenitelný význam, je i významnou součástí terapie především proto, že pomáhá zlepšovat celkový psychický stav“, nechala se slyšet Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.
 
 
 
 
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa