Kapka Naděje

Vendula Svobodová darovala krev a předala přístroj

V areálu Uherskohradišťské nemocnice dnes bylo již od časného rána živo. Na hematologicko transfuzním oddělení se uskutečnila akce rádia Kiss Publikum Půl litru naděje, krev ovšem darovala také prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová. Ta poté předala novorozeneckému oddělení nový přístroj.
Akce Půl litru naděje přilákala k darování krve přes padesát dárců, z toho 13 mladých lidí přišlo vůbec poprvé. „Přišlo by jich určitě ještě jednou tolik, ale z důvodu přebytku některých krevních skupin jsme museli nastavit určitá omezení,“ vysvětlil MUDr. René Kamrla, zástupce primáře Hematologicko transfuzního oddělení. Dnešním posledním dárcem byla prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová. Darovat krev jí nedělalo žádný problém. „Chodím darovat krev pravidelně dvakrát za rok,“ řekla Vendula Svobodová a dodala, že to považuje za samozřejmost.
Poté se Vendula Svobodová spolu s ředitelkou nadace Kapka naděje Elen Švarcovou přesunula na novorozenecké oddělení, kde oficiálně předala přístroj na vyšetření sluchu novorozenců. Přístroj měla již od ledna Uherskohradišťská nemocnice zapůjčený, Kapka naděje ho za 96 800 korun pro nemocnici zakoupila. „Jsme moc rádi, že nám přístroj díky Kapce naděje zůstane, dříve se vyšetření sluchu každého novorozence provádělo ohledáním nebo hmatem, bylo to komplikované. Nyní můžeme sluch novorozenců vyšetřit ve spánku, což ulehčuje situaci oběma stranám,“ řekl s úsměvem ředitel nemocnice MUDr. Petr Sládek. Vendula Svobodová pak ještě maminkám na oddělení rozdala pro jejich děti plyšové hračky.
Souběžně také probíhala v ulicích města Uherské Hradiště sbírka pro Kapku naděje. Studentky Střední zdravotnické školy v UH prodávaly za 50 korun butony s motivy Kapky naděje. Vybraly necelých 13 tisíc korun.

Děkujeme, že  s námi pomáháte.

NF Kapka naděje

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa