Kapka Naděje

Velikonoční nadělování s Kapkou naděje ve FN Motol

V 10. patře monobloku Fakultní nemocnice Motol se dne 26. března 2013 od 10:30 hod. uskutečnilo velikonoční představení pro nemocné děti. Nedočkavé děti velmi potěšilo vystoupení umělců z Divadla Broadway. Stanislav Hložek, Marian Vojtko, a Ondřej Ruml, Radka Fišerová byli mezi těmi, kterým se podařilo vykouzlit příjemnou a přátelskou atmosféru na této velikonoční akci. Na děti čekala i pomlázka od společnosti Bauhaus a dárky od společnosti Wrigley s.r.o. Maminkám, které jsou s dětmi hospitalizované věnovala společnost Coty řasenky a ani sestřičky nepřišly zkártka, také byly obdarované řasenkou.
Ještě před představením pro děti došlo v 10 hod. na transplantační jednotce k předání lékařských přístrojů v hodnotě téměř 400 000,- Kč. Konkrétně se jedná o chlazenou centrifugu universal Refrigerated Centrifuge Z 326 K a hluboko mrazicí box Kaltis.
„Oba přístroje jsou součástí vybavení studijní místnosti na transplantační jednotce, kde probíhá zpracovávání a uchovávání vzorků biologického materiálu (především vzorků krve, séra a plazmy) na pozdější vědecké zpracování v laboratořích mimo FN Motol, a to v České republice, ale především v rámci našich účastí v mezinárodních klinických studiích. Vzorky se uchovávají pro pacienty léčené pro maligní onemocnění krvetvorby i onkologická onemocnění a též pro pacienty po transplantaci kmenových buněk krvetvorby pro různá maligní i nemaligní onemocnění. Toto vybavení je hlavním materiálním předpokladem, k účasti na takovýchto studií. „ řekl Prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc.
Velikonoční pomlázka se velmi vydařila a všechny děti si odpoledne náležitě užily. Všem dárcům za jejich štědrost děkujeme.

Děkujeme, že s námi pomáháte.foto: Lucie Vítková
více krásných foto ve fotogalerii 

Jednorázová DMS
Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, NF KAPKA NADĚJE obdrží 27 Kč. DMS Roční podpora. Nyní můžete nově přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK KAPKANADEJE na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa