Kapka Naděje

Ujfaluši v roli Mikuláše a ďábelský Mádl obdarovali děti ve FN Motol

Praha, 4. prosince 2012 – Klinika dětské hematologie a onkologie v Motole včera pod záštitou Kapky naděje zažila netradiční mikulášskou akci.  Tomáš Ujfaluši  v mikulášském kostýmu rozprávěl s dětmi, zatímco andělsky oděná Renata Langmannová rozdávala sladké dárky. Hrůzu pouštělo čertovské duo  Aneta Vignerová a Jiří Mádl, kteří však také obdarovali děti videohrami, hracími konzolemi a televizory. Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová převzala z rukou osobností voucher na 40 000Kč, které spolu s dárky darovala společnost Electronic Arts.
„V nemocnici nemáte moc prostoru na zábavu nebo sport, ale díky sportovním hrám jako je FIFA 13 se děti mohou přenést do světa profesionálního fotbalu. Sám jsem si ji zahrál s bráchou a mladým začínajícím fotbalistům ji vřele doporučuji,“ uvedl bývalý kapitán reprezentace Tomáš Ujfaluši. „Miluju děti a tak jsem moc ráda přijala pozvání sem do Motola,“ doplňuje Renata Langmannová. „Na Mikuláše jsem se jako malá moc těšila, ale ten dnešní si budu pamatovat jako jeden z nejkrásnějších, kouzelný úsměv na tvářích dětí s vážnými nemocemi je nepopsatelný pocit.“
FIFA 13 je nejprodávanější fotbalovou hrou na světě. Ročně se jí prodá více než 10 milionů kusů. FIFA 13 přináší dosud nejrozsáhlejší a nejpropracovanější sadu revolučních nástrojů a funkcí v dějinách série. Umožňuje hráčům analyzovat okolní prostor, důrazněji a chytřeji pronikat za obranu soupeře a promýšlet dopředu dva způsoby řešení každé situace. Díky dosud nejkomplexnějšímu a nejintuitivnějšímu systému driblinku nyní záleží na každém dotyku s míčem. Systém kompletního driblinku, inspirovaný uměním nejlepšího fotbalisty světa Lionela Messiho, umožňuje hráčům používat proti soupeřům precizní vedení míče v kombinaci s možností pohybu v rozsahu 360°, takže je pro ně jednodušší vytvářet zajímavější a nebezpečnější situace 1 na 1. Systém zpracování míče ve FIFA 13 mění způsob, jakým hráč přijímá přihrávky, eliminuje téměř perfektní schopnost každého fotbalisty obdržet pas, čímž se pro obránce otvírají další možnosti na jeho ukořistění.
Děkujeme za podporu, velice si toho vážíme.

NF Kapka naděje 

Foto:  Lucie Vítková

 

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa