Kapka Naděje

Tradiční velikonoce ve FN Motol s Kapkou

Jak je již tradicí, Nadační fond uspořádal pro dětské pacienty den věnovaný oslavě velikonoc v 10. patře monobloku ve Fakultní nemocnici v Motole. Celá sváteční událost se uskutečnila 2. 4. 2015.

Svým humorem celý den provázel moderátor MgA. Lukáš Vláčil "A je to tady! Přijíždí pan Huba, se svým vzácným instrumentem… Hudební kritici možná utečou, ale ti kdo mají rádi klaunský svět, kde je vše vzhůru nohama, si pořádně procvičí bránici.” Již podle tohoto výroku je znát jeho pozitivní energie a přístup.

Přítomna byla zakladatelka a prezidentka fondu Vendula Svobodová společně s ředitelkou Elen Švarcovou a zastoupením nemocnice. Ke dni věnovanému hlavně dětem se připojili i jejich rodiče. Pro všechny byly připraveny dárky od našich dlouhodobých partnerských společností v podobě cukrovinek a sladkostí od HARIBO CZ, s.r.o.  a Wrigley Confections Holdings ČR, spol. s r.o. Jako každý rok, tak i ten letošní společnost BAUHAUS, k.s. poskytla dětem velikonoční pomlázky. Děti také dostaly stavebnice od Nadace společnosti LEGO.

Dětskému pacientovi Tomášovi, byl předán speciální dar v podobě hodinek značky Ferrari. Na to jak je mladý, tak má za sebou již dlouhý příběh.  Tomáš v krátké době již dvakrát podstoupil transplantaci. Doba mezi první a druhou transplantací byla pouhých 5 měsíců. Celý proces nesl velice statečně i přes fakt, že věděl co jej čeká za obtíže, a že tato cesta nebude jednoduchá. I přes počáteční strach se choval jako dospělý kluk.

Další statečnou pacientkou je Nikola. V jejím případě první léčba chemoterapii nebyla dostačující, a proto ji byla doporučena transplantace. V léčebném procesu je již 2 roky. I přes vážné zdravotní potíže se poctivě doučuje látku ve škole, její ambicí je gymnázium a později i studium na VŠ. Jako většina dětí s tímto typem onemocnění se musela vzdát sportu a většiny pohybu. Je po transplantaci velmi krátce, pojede na ozdravný pobyt do Chrustenic, který financuje NF Kapka naděje, kde se těší na fakt, že se bude moci alespoň částečně vrátit ke sportování.  Proto ji jistě potěší speciální dárek v podobě podepsaného batohu od slavné české rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a k tomu ještě jeden dárek v podobě nového mobilu.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa