Kapka Naděje

Tisková konference k benefičnímu koncertu "Aby mohly děti zlobit....."

pro podporu dětských onkologických center po celé ČR


Každý, kdo byl někdy v životě nablízku nemocnému dítěti ví, že dětské zlobení je vlastně dar. Neexistuje totiž přesvědčivější projev zdraví, síly a radosti.

Koncert patří všem malým rošťákům, především malým statečným bojovníkům - dětem s leukemií, které bojují, aby se ke zlobení mohly vrátit. Jsme tady, protože je v tom nesmíme nechat samotné.

NF Kapka naděje


Dne 5.2.2011 se v Praze v hotelu Clarion Congress Hotel Prague se uskuteční již tradiční benefiční koncert NF Kapka naděje.

Vystoupí na něm mnoho známých osobností a bude v přímém přenosu přenášen Českou televizí na ČT 1 od 21.05 hodin. Těšit se diváci i hosté mohou například na Helenu Vondráčkovu, Michala Davida, Petra Koláře, anebo zcela výjimečně na vystoupení skupiny Kabát. Celý večer bude tak spojením výjimečných hudebních vystoupení a jedinečných lidských příběhů. Také Vás čeká překvapení na koncertě bude vystupovat živé zvíře.  
Patronem projektu, jehož výtěžek podpoří dětská onkologická centra, je společnost SYNOT TIP, a.s. Ta je již tradičním spojencem nadačního fondu Kapka naděje v boji za lepší šance a život nemocných dětí. Ředitelka holdingu SYNOT, Kateřina Luisa Paděra-Daňhelová, během koncertu předá do rukou prezidentky nadačního fondu, Venduly Svobodové, šek v hodnotě 2 miliony korun. 
„Velmi si vážím a oceňuji úsilí a práci nadačního fondu Kapka naděje. Ta dlouhodobě pomáhá dětem, kterým život ukázal svou horší stránku a v důsledku svého onemocnění často svádějí ten nejtěžší boj, boj o život. Ani holding SYNOT nedokáže být k osudu dětí, trpících leukemií a dalšími závažnými nemocemi, lhostejný, a proto prostřednictvím společnosti SYNOT TIP, a.s., Kapce naděje každoročně věnuje finanční prostředky z odvodů na veřejně prospěšné účely. Víme, že tyto prostředky vždy najdou to nejlepší možné uplatnění“, upřesnila Kateřina Luisa Paděra–Daňhelová, generální ředitelka holdingu SYNOT.

 
BRITTERM a.s – velkoobchod hutním materiálem se rozhodla každoročně věnovat finanční prostředky Nadačnímu fondu Kapka naděje a podpořit realizaci benefičního koncertu pro podporu dětských onkologických center v ČR. „Kdyby naše činnost pomohla zachránit jen jediný dětský život, tak to stojí za to“ cituje místopředsedkyně představenstva společnosti paní Ivana Břečková prezidentku fondu paní Vendulu Auš Svobodovou. 


Sledujte nás 5.2.2011 od 21.05. hodin na ČT1. Uvidíte s poustu známých umělců a také naše malé hrdiny a jejich životní příběhy.

Děkujeme, že s námi pomáháte

NF Kapka naděje

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa