Kapka Naděje

Společnost ROSSMANN pomáhá

Tisková zpráva

Praha, 12. srpna 2009

 


Společnost ROSSMANN podporuje Nadační fond Kapka naděje

 

Společnost ROSSMANN, spol. s r.o., slaví 15. výročí svého působení v CR a při této příležitosti se rozhodla pomoci dětem. Každý, kdo v rámci akce s názvem „5.000.000 Kc pro dětský úsměv“ zakoupí ve dnech 10. až 15. srpna 2009 v drogeriích
a parfumeriích ROSSMANN výrobek označený speciálním logem, pomůže dobré věci. Výtěžek
z každého zakoupeného výrobku pak půjde na konkrétní projekty Nadačního fondu Kapka naděje a Nadace Naše dítě. Jako poděkování se zástupci Kapky naděje v pondělí 10. srpna 2009 osobně zapojili do prodeje v prodejně ROSSMANN v pražské Vodičkově ulici.

 

Společnost ROSSMANN, spol. s r.o., se zajímá a pečuje o potřeby svých zákazníků, lhostejní nejsou ani k těm, kteří potřebují pomoc. A právě proto probíhá v prodejnách ROSSMANN zajímavá akce. Pomoci můžete i Vy, pokud zakoupíte ve dnech 10. až 15. srpna 2009 své oblíbené výrobky označené logem „5.000.000 Kc pro dětský úsměv“. Společnost ROSSMANN totiž daruje výtěžek
z každého zakoupeného, logem označeného výrobku, na konto Nadačního fondu Kapka naděje
a Nadace Naše dítě. Cílová částka celé akce je úžasných 5.000.000 Kč.

 

Polovina cílové částky, tedy 2.500.000 Kč je určena pro Nadační fond Kapka naděje. Finanční prostředky, kterými zákazníci svým nákupem přispějí, poputují na Kliniku dětské hematologie
a onkologie Fakultní nemocnice v Motole, kam bude zakoupen robot pro monitorování virové infekce. Tento unikátní a nadmíru potřebný přístroj, zpracovává biologický materiál a připravuje ho pro finální analýzu. U dětských pacientů po transplantaci tak může být v poměrně krátkém časovém horizontu monitorována a hlavně zavčas léčena život ohrožující infekce.

 

A protože si v NF Kapka naděje velice cení této významné pomoci, zapojily se Vendula Svobodová- prezidentka nadačního fondu, spolu s Terezou Kostkovou - herečkou, moderátorkou a velkou příznivkyní Kapky naděje a zpěvačkou Darou Rolins s  vervou do prodeje, aby tak vyjádřily svůj dík společnosti ROSSMANN a zároveň osobně podpořily společenský význam celé akce.

V pondělí 10. srpna 2009 od 14 do 15 hodin se s nimi mohli setkat zákazníci prodejny ROSSMANN v Galerii Myšák v pražské Vodičkově ulici.

 

„Jsme vděčni za podporu, kterou nám společnost ROSSMANN poskytla. Finanční prostředky získané prodejem vybraných produktů umožní nákup velice důležitého lékařského zařízení, které pomůže velkému množství pacientů“, řekla Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

O Nadačním fondu Kapka naděje

 

Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. NF má zcela jasně stanoveny krátkodobé cíle i dlouhodobou koncepci kontinuální pomoci. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic a v roce 2004 též o podporu projektu Banky pupečníkové krve.
Více na:
www.kapkanadeje.cz.

 

O společnosti ROSSMANN

Společnost ROSSMANN, spol. s r.o., provozuje širokou sít prodejen drogerie a parfumerie. V celkem 110 pobočkách po celé České republice nabízí pres 13 000 výrobku a za 15 let působení obsloužila více než 115 milionu zákazníku. Zakladatelem sítě drogerie a parfumerie ROSSMANN v České republice je Dirk Rossmann – majitel drogistických obchodu v Německu. Ve Spolkové republice Německo je považován za vynálezce konceptu drogistického trhu a jeho podnik patří dnes se svými více než 2000 prodejnami a zhruba 24 000 zaměstnanci
k nejúspěšnějším drogistickým obchodům v Německu, Polsku, Maďarsku a také v České republice. Drogerie
a parfumerie ROSSMANN nabízí velkou šíři sortimentu. Velkou část sortimentu tvoří výrobky prezentované pod vlastní značkou, které se vyznačují především výhodným poměrem vysoké kvality a velmi příznivé ceny. Mnoho  z těchto výrobku je ohodnoceno renomovanými testy ÖKO-test nebo Stiftung Warentest, které jsou zaměřeny na posuzování kvality výrobku.

Více na www.rossmann.cz

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa