Kapka Naděje

Společnost Penny Market s.r.o. darovala NF Kapka naděje 1 086 874,-

Během období od 12.7. do 31.8.2013 se společnost Penny Market s.r.o. rozhodla spolu se svými dodavateli pomoci nadačnímu fondu Kapka naděje. Společně vybrali produkty, z jejichž prodeje nadačnímu fondu byl předán finanční dar. Aby mohl zákazník cíleně pomáhat, byl o vybraných produktech v pravidelných týdenních akcích informován. Celková vybraná částka na pomoc dětem činila 1 086 874,- Kč.
Finanční obnos byl rozdělen na 2 části, přičemž obě dvě putovaly do regionálních nemocnic v Hradci Králové a Plzni. Slavnostní předání pro Hradec Králové se konalo 10. 1. 2014 od 11,00 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Slavnostního předání se za společnost Penny Market s.r.o. zúčastnil  marketingový ředitel pan Daniel Novotný a za nadační fond Kapka naděje byla přítomna prezidentka Vendula Svobodová.
Za sumu přes půl milionu korun, se pro Fakultní nemocnici Hradec zakoupilo 10 kusů infuzních pump Argus 707. Tyto pumpy se vyznačují jednoduchou obsluhou a slouží k nitrožilnímu podání infuzních roztoků včetně léčivých přípravků a výživy u závažně nemocných dětí. Tento přístroj je důležitý především u pacientů s akutní leukémií.
Na oddělení větších dětí, kde se pečuje také o děti s cystickou fibrózou, jsme zakoupili přístroj Macroduct  Chloride analyzer 926. Ten je schopný ze vzorku potu, ze kterého se v laboratoři stanovuje koncentrace chloridových iontů, zjistit, zda dotyčný trpí cystickou fibrózou. Velkou výhodou je, že vyhodnocení testu trvá jen několik minut.
Tento přístroj není poslední, který náš fond v rámci pomoci dětským pacientům zakoupil. Nemocnici jsme poskytli přístroj Niox Mino, díky němuž lze neinvazivně, snadno a rychle monitorovat zánět dýchacích cest u pacientů s astmatem s možností měření vydechnutého oxidu dusnatého.
Společnost Penny Market s.r.o. působí na českém trhu od roku 1997 a je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností. Díky finančnímu daru pomohla tato společnost vybavit dětská oddělení novými přístroji, které dokážou diagnostikovat předzvěst choroby a umožnit lékařům včas nasadit správnou léčbu a celkově celý léčebný proces zkvalitnit. 


Příběh malého Alexe, kterému při jeho léčbě pomáhal právě námi zakoupený přístroj  infuzní pumpa.
 
Jmenuju se Alex Piskor, je mi 6 let a bydlím v Trutnově se svojí maminkou a mým dvojčátkem Sofinkou. Mám další dva sourozence Valinku, které je 10 let a Káju kterému je 13 let. Mým velkým koníčkem je fotbal. Fotbal jsem začal hrát, když mi byly 4 roky. Taky jsem hrozně rád chodil se svojí sestřičkou Sofinkou do školky mezi děti. Ale jednou , když jsem byl ve školce bylo to 18.12.2012 volali mé mamince, že mám zvýšenou teplotu a nemám žádnou barvičku, tak si pro mě i pro Sofinkou maminka přijela.  Druhý den jsme jeli s mamkou k dětskému lékaři, kde mi udělali vyšetření, sestřička mi odebrala krev, když jsem byl po vyšetření, paní doktorka řekla, že se jí nelíbí moje bříško a to jak moc jsem bledý, takže nám napsala žádanky a poslala nás na ultrazvuk bříška a s výsledkem na hospitalizaci do Trutnovské nemocnice.  Když, jsme byli na ultrazvuku, pan doktor zjistil, že mám zvětšená játra a slezinu a také, že mám uzlinky, počkali jsme na papíry a hned do nemocnice. V nemocnici nás paní doktorka vyšetřila a čekali jsme na rozbor krve. Asi za hodinku za námi přišla paní doktorka, že jsem vážně nemocný a že to vypadá na leukemii a musíme hned na hospitalizaci do Hradce Králové na onkologii. V tu chvíli jsem se podíval na maminku a ta měla slzy v očích. Maminka si myslela, že v tu chvíli ji skončil život z minuty na minutu a taky jsem si říkal, jestli teď pro mě všechno skončí, fotbal, školka, moje sestřička a co mamka? Nechápal jsem opravdu nic. Byl jsem ještě moc malý na to, abych všechno pochopil co se semnou děje. Nakonec přijel tatínek, ale tatínek s námi už 4 roky není. Během dvou hodin jsme museli být v Hradci Králové. Pan doktor na nás už čekal a opět vyšetření a odběry krve a zase jsme s mamkou dlouho čekali. Pak přišla další rána, diagnóza zněla akutní lymfoblatická leukemie ALL. Před námi byla dlouhá léčba-cesta plná léku a chemoterapie, ale všechno jsem to zvládl a taky hlavně díky sestřičkám a doktorům v Hradci Králové. Byli na mě opravdu velice hodní a milí. A děkuju hlavně mé mamince, která při mě stála ve zlých chvílích a pomáhala mi a dávala mi sílu k tomu, abych byl zase ten její malý hrdina. Teď mám udržovací léčbu a doufám, že všechno bude super a nenastanou žádné problémy........
A toto je celý můj příběh
Alex

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa