Kapka Naděje

Společnost Nestlé Česko podporuje Nadační fond Kapka naděje

 

Tisková zpráva
Praha, 11. května 2009
 

 

Společnost Nestlé Česko podporuje Nadační fond Kapka naděje
 
Do pomoci dětem s hematologickými a onkologickými onemocněními se každoročně zapojuje velké množství firem a společností. V letošním roce podpoří Nadační fond Kapka naděje také přední potravinářská společnost Nestlé Česko s.r.o.. V průběhu května 2009 proběhne po celé České republice sbírka zastřešená právě touto společností. I Vy můžete věnovat 20 Kč Nadačnímu fondu Kapka naděje a podpořit tak děti s hematologicko-onkologickým onemocněním. Jako poděkování obdržíte retroplechovku z limitované edice kávy NESCAFÉ Classic s historickým designem.
V průběhu měsíce května 2009 proběhne v osmi českých a moravských městech unikátní sbírka. Její výtěžek je určen na nákup přístrojové techniky a vybavení pro léčbu a diagnostiku onkologicky nemocných na dětském hematologicko-onkologickém oddělení Fakultní nemocnice Motol, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice Ostrava. Na určených místech budou umístěny stánky, ve kterých mohou kolemjdoucí podpořit Kapku naděje částkou 20 Kč. Jako poděkování jsou pro přispívající připraveny retroplechovky z limitované edice kávy NESCAFÉ Classic ve speciálním historickém designu.
Kávu v retroplechovkách do sbírky poskytne společnost Nestlé Česko, s.r.o.. Vybrané peníze budou umístěny do pokladniček, které budou před začátkem akce zapečetěny pod dohledem pracovníka městského úřadu na příslušném místě. Celá, pracovníkem městského úřadu ověřená, částka bude následně předána Nadačnímu fondu Kapka naděje.
Zahájení celé sbírky proběhne v pondělí 11. května 2009 na pražském Novém Smíchově, zde můžete Kapku naděje podpořit i den poté, v úterý 12. května 2009. Ve středu 13. května mohou Nadační fond Kapka naděje podpořit v Pardubicích na Třídě Míru. Přispět mohou ve čtvrtek 14. května také obyvatelé Liberce, a to na Náměstí Dr.E.Beneše. Další sbírková akce
v Praze se uskuteční v pondělí 18. května na Národní Třídě. Do akce se zde zapojí také zástupci Nadačního fondu Kapka naděje. A tak můžete nejen podpořit dobrou věc, ale také převzít retroplechovku kávy například z rukou Venduly Svobodové, prezidentky Kapky naděje.
V úterý 19. května se stanoviště sbírky přesune na plzeňské Náměstí republiky a ve středu 20. května mohou nákupem kávy podpořit obyvatelé jihočeské metropole, stánek bude umístěn v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. Zastávkou ve městě perníku, opět na Třídě Míru, končí ve čtvrtek 21. května sbírka v Čechách. Následně se přesune do tří moravských městech. Jako první v řadě mohou Nadačnímu fondu Kapka naděje vyjádřit svou podporu Brňané, v pondělí 25. května a v úterý 26. května v České ulici. Ve středu 27. května bude sbírka probíhat na ostravském Masarykově náměstí. Předposlední zastávkou se stane Olomouc, stánek naleznete
na zdejším Horním náměstí. Celá sbírka skončí v pátek 29. května opět v Brně na Malinově náměstí.
Pro tuto sbírku je navíc zajištěna i mediální podpora v podobě regionální spotové kampaně na Rádiu Impuls. Spoty, v délce 30 sekund, jsou koncipovány jako pozvánka na jednotlivé akce ve všech regionech. Pozvánku pro posluchače namluvila osobně paní Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka Naděje. Posluchači rádia se tak vždy včas dozví, kdy a kam mohou přijít Nadační fond Kapka naděje podpořit.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa