Kapka Naděje

Společnost Nestlé Česko a zástupci Nadačního fondu Kapka naděje předali šek Fakultní nemocnici Motol v Praze

Do pomoci dětem s hematologickými a onkologickými onemocněními se každoročně zapojuje velké množství firem a společností. V letošním roce podpořila Nadační fond Kapka naděje také přední potravinářská společnost Nestlé Česko s.r.o.. V průběhu května 2009 proběhla po celé České republice sbírka zastřešená právě touto společností. Každý mohl věnovat 20 Kč Nadačnímu fondu Kapka naděje a podpořit tak děti s hematologicko-onkologickým onemocněním. Jako poděkování obdrželi všichni přispívající retroplechovku z limitované edice kávy NESCAFÉ Classic s historickým designem. V pondělí 21. září 2009 tak díky štědrým dárcům předali zástupci společnosti Nestlé představitelům Nadačního fondu Kapka naděje šek na úctyhodnou částku 1.000.000 Kč. Zástupci Kapky naděje za něj zakoupí potřebné přístrojové vybavení pro Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol.
 
V průběhu měsíce května 2009 proběhla v osmi českých a moravských městech unikátní sbírka. Na určených místech byly umístěny stánky, ve kterých mohli kolemjdoucí podpořit Kapku naděje částkou 20 Kč. Jako poděkování byly pro přispívající připraveny retroplechovky z limitované edice kávy NESCAFÉ Classic ve speciálním historickém designu.
 
Kávu v retroplechovkách do sbírky poskytla společnost Nestlé Česko, s.r.o. Celkový výtěžek sbírky činí 1.763.896 Kč. Je určen na nákup přístrojové techniky a vybavení pro léčbu a diagnostiku onkologicky nemocných na dětském hematologicko-onkologickém oddělení Fakultní nemocnice Motol, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice Ostrava.
 
Ve fakultních nemocnicích v Ostravě a Brně již byly šeky určené na nákup nezbytného vybavení předány. V pondělí 31. srpna 2009 od 10 hodin se uskutečnilo slavnostní předání šeku na 380.963 Kč ve Fakultní nemocnici Ostrava. Částka bude určena na nákup přístrojů potřebných pro každodenní provoz dětského hematologicko-onkologického oddělení nemocnice. Konkrétně se jedná o lineární dávkovače, infuzní pumpy, mechanický vozík a převozové lůžko, které pomůžou velkému množství pacientů.V pondělí 31. srpna 2009 od 14 hodin byl šek na 380.963 Kč slavnostně předán také ve Fakultní nemocnici Brno. Částka bude určena na nákup fluorescenčního mikroskopu pro Oddělení klinické hematologie FN Brno. Ten bude sloužit ke každodenní diagnostice hematologických onemocnění u dětí. Nový mikroskop umožní zvýšit rozsah a úroveň péče včetně včasné diagnostiky některých nádorových onemocnění. 
 
V pondělí 21. září 2009 od 17 hodin se uskutečnilo slavnostní předání šeku na 1.000.000 Kč také ve Fakultní nemocnici Motol. Částka bude určena na nákup přístrojů potřebných pro každodenní provoz dětského hematologicko-onkologického oddělení nemocnice. Šek předali zástupci společnosti Nestlé, pan Jari Latvanen, generální ředitel Nestlé Česko, pan Martin Walter, Corporate Affairs Manager a Brand Manager NESCAFÉ, pan Martin Rosička. S velkými díky jej převzala Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje. Slavnostního předání se samozřejmě zúčastnili i zástupci Kliniky dětské hematologie a onkologie – zástupce přednosty,
prim. MUDr. Vladimír Komrska, CSc. a zástupci transplantační jednotky.
 
„Jsme rádi, že si velké společnosti, mezi něž patří i Nestlé Česko, s.r.o. uvědomuje nutnost pomoci potřebným. Ceníme si obrovské podpory, kterou Nadačnímu fondu Kapka naděje
a zprostředkovaně i Fakultní nemocnici Motol v tomto projektu projevila. Výtěžek ze sbírky bude určen na nákup nezbytné přístrojové techniky - modulárních pacientských monitorů IntelliVue MP 20“, nechal se slyšet prim. MUDr. Vladimír Komrska, CSc., zástupce přednosty Kliniky dětské hematologie a onkologie.
 
O společnosti Nestlé
Kořeny společnosti NESTLÉ, největší potravinářské společnosti na světě, sahají do Švýcarska poloviny
19. století. Zakladatel firmy, lékárník Henri Nestlé, vyvinul v roce 1867 náhradní kojeneckou výživu – slavnou „Nestléovu dětskou moučku”. Výrobu sušeného a kondenzovaného mléka společnost poté rozšířila o podnikání
v mnoha dalších odvětvích. Mezi strategické milníky NESTLÉ patří vstup do švýcarské výroby čokolády (1929), úspěšné uvedení na trh první rozpustné kávy na světě NESCAFÉ (1938) a získání strategické značky MAGGI (1947). Na náš trh vstoupila společnost NESTLÉ již v roce 1890 právě s mléčnou kojeneckou výživou. Před rokem 1948 provozovala NESTLÉ v tehdejším Československu moderní mlékárenské závody v Moravském Krumlově a Hlinsku. Jako strategický investor se na náš trh vrátila NESTLÉ v roce 1992. V České republice NESTLÉ produkuje ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov čokoládové a nečokoládové cukrovinky pod značkami ORION, STUDENTSKÁ PEČEŤ, DELI, MARGOT, MODRÉ Z NEBE, BON PARI, JOJO a další. Na Slovensku vyrábí NESTLÉ v závodě Carpathia Prievidza široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami MAGGI a CARPATHIA. NESTLÉ uvádí na trh také dovážené potraviny pod mezinárodními značkami, jako jsou tyčinky KIT KAT, instantní káva NESCAFÉ, kojenecká a dětská výživa NESTLÉ, potrava pro domácí zvířata PURINA, FRISKIES a DARLING nebo také například prémiové zmrzliny Mövenpick. Společnost Cereal Partners spotřebitelům nabízí se svého portfolia snídaňové cereálie NESTLÉ (FITNESS, NESQUIK apod.).
 
O Nadačním fondu Kapka naděje
Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. NF má zcela jasně stanoveny krátkodobé cíle i dlouhodobou koncepci kontinuální pomoci. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic a v roce 2004 též o podporu projektu Banky pupečníkové krve.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa