Kapka Naděje

Společnost Nestlé Česko a zástupci Nadačního fondu Kapka naděje předali šek Fakultní nemocnici Brno

Do pomoci dětem s hematologickými a onkologickými onemocněními se každoročně zapojuje velké množství firem a společností. V letošním roce podpořila Nadační fond Kapka naděje také přední potravinářská společnost Nestlé Česko s.r.o.. V průběhu května 2009 proběhla po celé České republice sbírka zastřešená právě touto společností. Každý mohl věnovat 20 Kč Nadačnímu fondu Kapka naděje a podpořit tak děti s hematologicko-onkologickým onemocněním. Jako poděkování obdrželi všichni přispívající retroplechovku z limitované edice kávy NESCAFÉ Classic s historickým designem. V pondělí 31.srpna 2009 tak díky štědrým dárcům předali zástupci společnosti Nestlé představitelům Nadačního fondu Kapka naděje šek na 380.963 Kč. Zástupci Kapky naděje za něj zakoupí potřebné přístrojové vybavení pro Fakultní nemocnici Brno.
 
V průběhu měsíce května 2009 proběhla v osmi českých a moravských městech unikátní sbírka. Na určených místech byly umístěny stánky, ve kterých mohli kolemjdoucí podpořit Kapku naděje částkou 20 Kč. Jako poděkování byly pro přispívající připraveny retroplechovky z limitované edice kávy NESCAFÉ Classic ve speciálním historickém designu.
 
Kávu v retroplechovkách do sbírky poskytla společnost Nestlé Česko, s.r.o.. Celkový výtěžek sbírky činí 1.763.896 Kč. Je určen na nákup přístrojové techniky a vybavení pro léčbu a diagnostiku onkologicky nemocných na dětském hematologicko-onkologickém oddělení Fakultní nemocnice Motol, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice Ostrava.
 
V pondělí 31. srpna 2009 od 14 hodin se uskuteční slavnostní předání šeku na 383.963 Kč ve Fakultní nemocnici Brno. Částka bude určena na nákup fluorescenčního mikroskopu pro Oddělení klinické hematologie FN Brno. Šek předal Brand Manager NESCAFÉ MIXES, pan Martin Rosička.  S velkými díky jej převzali zástupci Nadačního fondu Kapka naděje – ředitelka, paní Elen Švarcová a člen dozorčí rady, pan Petr Dodal. Slavnostního předání se samozřejmě zúčastnili i zástupci Fakultní nemocnice Brno – MUDr. Roman Kraus, MBA, ředitel Fakultní nemocnice Brno a vedoucí lékař Oddělení klinické hematologie, MUDr. Jan Blatný, PhD.
 
 
„Ceníme si velké podpory, kterou společnost Nestlé Česko, s.r.o. Nadačnímu fondu Kapka naděje
i Fakultní nemocnici v Brně projevila. Výtěžek ze sbírky bude určen na nákup nezbytné přístrojové techniky. Konkrétně se jedná o fluorescenční mikroskop, který bude sloužit ke každodenní diagnostice hematologických onemocnění u děti“,
nechal se při příležitosti předání šeku slyšet MUDr. Jan Blatný, PhD.,  vedoucí lékař Oddělení klinické hematologie. „Nový mikroskop tak umožní zvýšit rozsah a úroveň péče včetně včasné diagnostiky některých nádorových onemocnění“, dodal. 

 
O Nadačním fondu Kapka naděje
 
Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. NF má zcela jasně stanoveny krátkodobé cíle i dlouhodobou koncepci kontinuální pomoci. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic a v roce 2004 též o podporu projektu Banky pupečníkové krve

O společnosti Nestlé
 
Kořeny společnosti NESTLÉ, největší potravinářské společnosti na světě, sahají do Švýcarska poloviny
19. století. Zakladatel firmy, lékárník Henri Nestlé, vyvinul v roce 1867 náhradní kojeneckou výživu – slavnou „Nestléovu dětskou moučku”. Výrobu sušeného a kondenzovaného mléka společnost poté rozšířila o podnikání
v mnoha dalších odvětvích. Mezi strategické milníky NESTLÉ patří vstup do švýcarské výroby čokolády (1929), úspěšné uvedení na trh první rozpustné kávy na světě NESCAFÉ (1938) a získání strategické značky MAGGI (1947). Na náš trh vstoupila společnost NESTLÉ již v roce 1890 právě s mléčnou kojeneckou výživou. Před rokem 1948 provozovala NESTLÉ v tehdejším Československu moderní mlékárenské závody v Moravském Krumlově a Hlinsku. Jako strategický investor se na náš trh vrátila NESTLÉ v roce 1992. V České republice NESTLÉ produkuje ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov čokoládové a nečokoládové cukrovinky pod značkami ORION, STUDENTSKÁ PEČEŤ, DELI, MARGOT, MODRÉ Z NEBE, BON PARI, JOJO a další. Na Slovensku vyrábí NESTLÉ v závodě Carpathia Prievidza široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami MAGGI a CARPATHIA. NESTLÉ uvádí na trh také dovážené potraviny pod mezinárodními značkami, jako jsou tyčinky KIT KAT, instantní káva NESCAFÉ, kojenecká a dětská výživa NESTLÉ, potrava pro domácí zvířata PURINA, FRISKIES a DARLING nebo také například prémiové zmrzliny Mövenpick. Společnost Cereal Partners spotřebitelům nabízí se svého portfolia snídaňové cereálie NESTLÉ (FITNESS, NESQUIK apod.).
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa