Kapka Naděje

Setkání bojovníků v motolské nemocnici

 

Nadační fond Kapka naděje se stal charitativním partnerem X Fight Nights (XFN), české profesionální ligy MMA, pro rok 2018. Spolupráce s Nadačním fondem Kapka naděje nebude zahrnovat pouze finanční podporu vybraných aktivit, ale počítá i s aktivním zapojením fanoušků a bojovníků MMA. Setkávání české zápasnické elity s dětskými onkologickými pacienty bude pro obě strany jistě velkým zdrojem energie a motivace. První setkání bojovníků se uskutečnilo 22.1.2018 na Klinice dětské hematologie a onkologie, kam se zápasníci vydali potěšit dětské pacienty nejen dárky, ale hlavně svou přítomností.

 

Do Motola zavítali ti nejlepší čeští zápasníci, Karlos Vémola, Patrik Kincl, Sandra Mašková a promotér XFN  Petr Kareš.  Na Klinice přivítal celý tým prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc., vedoucí lékař transplantační jednotky kostní dřeně ve FN Motol a velice zajímavou přednáškou zasvětil přítomné do problematiky leukémie u dětí. Následovala návštěva dětí na odděleních, rozdávání dárků a radosti. Základna fanoušků ligy MMA se tedy rozrostla o spoustu nových bojovníků, o dětské pacienty, kterým naopak teď budou všichni zápasníci držet palce při jejich boji se zákeřnou nemocí. Na setkání s velikány ligy MMA budou všichni dlouho vzpomínat, bylo plné emocí a krásných zážitků.

Spojení XFN a Nadačního fondu Kapka naděje bylo oficiálně oznámeno 7.12.2017 v pražské O2 Aréně v rámci XFN 6. Největší událost MMA ligy v loňském roce navštívilo více jak 7000 diváků, včetně dětských pacientů z FN Motol, kteří za potlesku všech diváků doprovodili šampiona Patrika Kincla při jeho nástupu do oktagonu. Před zápasem měly děti příležitost se osobně setkat i s dalšími bojovníky MMA.

„Touto spoluprací propojujeme dvě na první pohled odlišné skupiny, které však mají mnoho společného.  Silné bojovníky MMA svádějící v tomto riskantním a nekompromisním sportu těžké a často krvavé boje, a na druhé straně křehké děti po hematoonkologické léčbě, které bojují ještě nelítostnější a nedobrovolný boj o život. Těší nás zájem a touha pomáhat ze strany XFN a těšíme se na spolupráci v roce 2018,“ dodala Vendula Pizingerová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

Spolupráce s Kapkou naděje dává zápasům MMA na půdě XFN nový a významně větší smysl. Nedokážu si představit jak těžký a náročný souboj musí být bojovat s takovou nemoci, mohu ale každého ujistit, že každý ze zápasníků XFN se stane součástí toho, jak těmto dětem v jejich souboji alespoň trochu pomoci“ uvedl promotér XFN  Petr Kareš.

 

X Fight Nights je nová, profesionální a samofinancovaná liga MMA. XFN je arénou, kde se setkávají ti nejlepší zápasníci naší země mezi sebou i proti světové elitě v soubojích, které berou dech a přináší vášnivé emoce. XFN je místem, kde se rodí nové sportovní hvězdy a sport se znovu stává inspirací pro každého z nás. Bojovníci MMA se navíc v roce 2018 zapojí do Českého registru dárců krvetvorných buněk, jsou tak pro mnohé opravdovou motivací. 

 

Foto Jaroslav Fikota 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa