Kapka Naděje

ROSSMANN získal pro dětský úsměv 5.610.028 Kč

TISKOVÁ ZPRÁVA, 17. srpna 2009, Praha
 
ROSSMANN získal pro dětský úsměv 5.610.028 Kč
 
Společnost ROSSMANN oslavila své patnáctileté výročí na českém trhu akcí s názvem 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Cílem bylo vybrat peníze na podporu konkrétních projektů Nadace Naše dítě a Nadačního Fondu Kapka Naděje.Cílová částka dosáhla výše 5.610.028 Kč.  
 
K dosažení této částky pomohl každý, kdo zakoupil ve dnech 10. 8. - 15. 8. 2009 v drogériích a parfumériích ROSSMANN výrobek označený speciálním logem. Do akce se zapojilo nejen všech 110 poboček sítě parfumerií a drogerií ROSSMANN, ale také jednotlivci. V Galerii Myšák v pražské Vodičkově ulici si mohli zákazníci zakoupit výrobky označené symbolem úsměvu za osobní asistence prezidentky Nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové, herečky a moderátorky Terezy Kostkové a zpěvačky Dary Rolins. 
Celkem byly zakoupeny výrobky s logem akce 5.000.000 Kč pro dětský úsměv v hodnotě 5.610.028 Kč Částka bude nyní rovným dílem rozdělena mezi konkrétní projekty Nadačního fondu Kapka naděje a Nadace Naše dítě. Pro Nadační fond Kapka naděje poputují peníze na pražskou Kliniku dětské hematologie a onkologie v Motole na nákup robota, který u dětských pacientů bude monitorovat přítomnost život ohrožující virové infekce po transplantaci.
Částka určená pro Nadaci Naše dítě bude rozdělena mezi tři projekty, které pomáhají dětem vyrovnat se s traumatem způsobeným zažitým násilím, týráním a zneužíváním. Fond ohrožených dětí dostane 50% pro zařízení Klokánek, která pomáhají dětem týraným a sexuálně zneužívaným. Dětské krizové centrum Praha, které pomáhá dětem vyrovnat se s týráním a nalézt znovu sílu a stabilitu pro další život dostane 25%. A preventivní projekt STOP násilí na dětech Nadace Naše dítě, zaměřený na prevenci před týráním a zneužíváním dětí dostane zbylých 25%. 
Slavnostní předání šeků se bude konat 16. 9. 2009 o 18.00 za přítomnosti zástupců Nadace Naše dítě, Nadačního fondu Kapka naděje a hlavního města Praha. Očekává se také účast zakladatele celé sítě drogerií a parfumerií Rossmann Dirka Rossmanna. 
DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS PŘIŠLI PODPOŘIT A ZASLOUŽILI SE NA VYBRÁNÍ TAK NÁDHERNÉ ČÁSTKY . TA BUDE POUŽITA NA ZAKOUPENÍ PŘÍSTROJE, KTERÝ VÝZNAMNĚ POMŮŽE DĚTEM V LÉČBĚ PO TRANSPLANTACI KOSTNÍ DŘENĚ.

DĚKUJEME, ŽE S NÁMI POMÁHÁTE.

NF KAPKA NADĚJE

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa