Kapka Naděje

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová navštívila Ostravsko

NAPSALI O NÁS
OSTRAVA - Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová je na návštěvě Ostravska. Včera navštívila dětské hematoonkologické oddělení Fakultní nemocnice Ostrava v Porubě a pak Městskou nemocnici Ostrava na Fifejdách.
 
"Kapka Naděje podporuje třicet nemocnic v České republice, z toho je zřejmé, že regionální zařízení pro léčení dětí podporujeme. Za osm let existence jsme rozdělili ve financích nebo hmotných darech ke sto milionům korun," uvedla Svobodová.
Dary pro ostravské nemocnice poskytla společnost Whirlpool, která je dlouholetým partnerem Kapky naděje. "Fakultní nemocnici jsme předaly myčku nádobí, chladničku a pračku se sušičkou, na Fifejdách od nás převzali monoklimatickou chladničku, kombinovanou chladničku a mikrovlnnou troubu," sdělila ředitelka nadačního fondu Elen Švarcová.
„Kombinovaná chladnička bude sloužit na oddělení fyziologických novorozenců na uchovávání mateřského mléka, monoklimatickou chladničku budeme využívat na oddělení menších dětí na skladování léků a mikrovlnná trouba poslouží maminkám hospitalizovaným na oddělení patologických novorozenců. Tyto maminky zůstávají v nemocnici delší dobu, než je můžeme i s dítětem propustit domů,“ řekl primář dětského oddělení Městské nemocnice Ostrava Tomáš Gruszka.
Svobodová se Švarcovou dnes navštíví Dětský domov v Karviné, aby i tam předaly dary Kapky naděje.
Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. NF má zcela jasně stanoveny krátkodobé cíle i dlouhodobou koncepci kontinuální pomoci. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic a v roce 2004 též o podporu projektu Banky pupečníkové krve.

Autor / zdroj: Mediafax

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa