Kapka Naděje

Porsche Inter Auto CZ slaví 20 let zahájením spolupráce s Nadačním fondem Kapka naděje

Praha, 22. srpna 2012 – Společnost Porsche Inter Auto CZ zahájila u příležitosti 20. výročí svého působení v České republice spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje. Firma mu věnovala 500 000 korun. Do pomoci Kapce naděje se zapojili i zaměstnanci všech osmi poboček sítě PIA CZ, kteří finanční dar navýšili o další částku 58 tisíc korun. Celkovým darem v hodnotě 558 000 korun společnost podpoří zdravotnická zařízení v pěti regionech, kde má Porsche Inter Auto CZ zastoupení. Peníze budou použity na nákup životně důležitých přístrojů a pomůcek pro dětská oddělení nemocnic.

„Za 20 let se naše společnost stala lídrem na trhu s novými vozy. Díky své silné pozici a rozsáhlé síti poboček se můžeme stále více orientovat na obecně prospěšné aktivity, jako je právě spolupráce s Kapkou naděje. Jsme potěšeni, že finanční dar bude rozdělen do pěti zdravotnických zařízeních, v regionech našich pobočekPorsche Praha Prosek a Smíchov, Porsche Olomouc, Porsche České Budějovice, Porsche Hradec Králové a Porsche Plzeň,“ vysvětlila ředitelka komunikace Porsche Inter Auto CZ Anna Gruberová.

Šek na půl milionu korun předal generální ředitel Porsche Inter Auto pan Christian Lang a ředitelka komunikace Anna Gruberová. Finanční dar převzala Vendula Svobodová, prezidentka NF Kapka naděje a Elen Švarcová, ředitelka nadačního fondu.

Nadační fond Kapka naděje byl v roce 2000 založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol. Od roku 2002 byla pomoc rozšířena do zdravotnických zařízení po celé ČR.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg.Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě. Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 10 000 kusů nových a 3000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 400 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 730 zaměstnanců v osmi pobočkách – v  Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové a Českých Budějovicích. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000. Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

 

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa