Kapka Naděje

Porsche Inter Auto CZ podpořila Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje

Praha, 11. září 2012 – Společnost Porsche Inter Auto CZ u příležitosti dvacátého výročí úspěšného působení na českém trhu věnovala Nadačnímu fondu Kapka naděje 500 000 Kč na nákup životně důležitých přístrojů a pomůcek pro dětská oddělení nemocnic. Druhou z obdarovaných je Nemocnice České Budějovice, a.s., která obdržela téměř 125 tisíc korun na nákup monitoru životních funkcí PROCARE Monitor B20. Přístroj je určený ke sledování dětských pacientů během léčby.

„Naše společnost působí v regionu úspěšně již 16 let a jsme velmi rádi, že společně s Nadačním fondem Kapka naděje můžeme přispět na nákup právě tak důležitého přístroje, jakým PROCARE Monitor B20 je,“ říká ředitel pobočky Porsche České Budějovice Ing. Josef Kiselica.

Monitor B20 je určen pro hematoonkologickou stanici, která je součástí dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s., kde je funkce těchto moderních zdravotnických technologií naprosto nepostradatelná. „Sponzorský dar pro hematoonkologickou stanici dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. umožnil zakoupení přístroje špičkové technologie, kterým se monitoruje řada důležitých životních funkcí. Je přizpůsoben dětskému věku a lze ho použít jak na stanici u lůžka s intenzivní péčí, tak i při transportu hematoonkologických dětských pacientů k speciálním vyšetřením v areálu nemocnice,“ uvedl MUDr. Pavel Timr, vedoucí lékař hematoonkologické stanice dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

Monitor životních funkcí předal primáři dětského oddělení českobudějovické nemocnice MUDr. Vladislavu Smrčkovi, ředitel společnosti Porsche České Budějovice Ing. Josef Kiselica a paní Vendula Auš Svobodová, prezidentka NF Kapka naděje. Předání se také účastnili,  vedoucí lékař hematoonkologické stanice MUDr. Pavel Timr a tiskový mluvčí nemocnice Mgr. Jan Dušek.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zahájila spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje u příležitosti 20. výročí svého působení v České republice. Firma mu věnovala 500 000 korun. Do pomoci Kapce naděje se zapojili i zaměstnanci všech osmi poboček sítě PIA CZ, kteří finanční dar navýšili o dalších 58 tisíc korun. Celkovým darem v hodnotě 558 000 korun společnost podpořila zdravotnická zařízení v pěti regionech, kde má Porsche Inter Auto CZ zastoupení. Peníze putují na nákup životně důležitých přístrojů a pomůcek v nemocnicích.Nadační fond Kapka naděje byl v roce 2000 založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol. Od roku 2002 byla pomoc rozšířena do zdravotnických zařízení po celé ČR.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg.Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 10 000 kusů nových a 3000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 400 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 730 zaměstnanců v osmi pobočkách – v  Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové a Českých Budějovicích. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa