Kapka Naděje

Ozdravný pobyt v roce 2009, pod záštitou NF Kapka naděje

Ozdravný pobyt v roce 2009, pod záštitou NF Kapka naděje
 
Ozdravného pobytu u moře se v roce 2009 zúčastnilo bezmála 60 dětí. Největší skupinu tvořily děti, léčené ve FN Motol pro nádorové onemocnění, dále děti s různými typy chronických onemocnění. Celou skupinu doplnilo deset dětí z dětského domova v Žatci.
Po několika měsíční přípravě jsme nad ránem 17.července nastoupili do letadla směr turecká Antalya. Hotelový Komplex Gardenia Club Beach byl bezesporu nejlepší komplex, který jsme kdy s dětmi navštívili. Krásná pláž, tři bazény i s velkým tobogánem- to se dětem velmi líbilo. Stejně tak stravování formou all inklusive bylo pro děti atraktivní. Permanentní možnost se kdykoli napít čerstvých nápojů splnilo i podmínku dodržování pitného režimu. Denní program začínal rehabilitační rozcvičkou. Další cvičení, již individuální probíhalo v dopoledních hodinách a díky skvělému přístupu obou našich fyzioterapeutek si jej děti oblíbily a chválily. Koupání v moři, sportování, stejně tak jako dovádění v bazénu pak doplnilo celodenní program. Večery se nesly ve znamení her, smíchu, karnevalu, estrád, či programu, jež připravili hoteloví animátoři.
Tou největší hybnou silou zábavy , programu a dětského smíchu byla zpěvačka Hanka Křížková .Pro děti jeden večer zazpívala a celý jejich program a pobyt zpestřovala svým nenapodobitelným optimistickým postojem k životu a k dětem samotným.
Dostávám zprávy od rodičů, děti byly velmi spokojené a vrátily se s elánem nabité energií.
Spokojenost všech zúčastněných souvisí také s vynikajícím servisem CK Fischer, jež byla od března v trvalém a opakovaném pracovním kontaktu se skupinou lidí, jež celý ozdravný pobyt připravovali.
Celá akce by se nemohla uskutečnit bez pomoci Mgr. Davida Bodečka a Jany Bašeové a ostatního doprovodu, všem patří velký dík .
Stejně tak děkujemi společnostem, firmám i jednotlivcům, jež se na zdaru celé akce podílely.
 
 
MUDr. Pavel Boček
 
odb. lékařský garant projektu
lékař ve FN Motol
předseda dozorčí rady NF Kapka naděje
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa