Kapka Naděje

NF Kapka naděje ve Zlíně

Poslední květnový týden nadační fond Kapka naděje zavítal tradičně do Zlín na Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. V rámci festivalu vždy pobíhá charitativní den Nadačního fondu Kapka naděje, plný dobročinných aktivit.
V úterý dopoledne 28. 5. 2013  jsme odstartovali návštěvou nemocnice T. Bati ve Zlíně.
Prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová v nemocnici předala přístrojové vybavení pH a impedanční recorder v hodnotě 200 000,-Kč. Přístroj Ohmega pomocí impedance detekuje refluxní aktivity a vyhodnocuje činnost. Stejně tak jsou vyhodnoceny refluxní epizody způsobené polykáním anebo říhnutím a stejně, tak i  smíšené reflexy u dětí. Ani na malé pacienty jsme nezapomněli a přivezli jim krásné dárky od společnosti Shell Česká republika. Na jednom pokoji nás velmi překvapila malá princezna, která paní Vendule Svobodové zazpívala krásnou písničku, bylo to velmi dojemné.
V 15 hodin nadační fond již po osmé zorganizoval Chodník  slávy dětských filmových hvězd. Nadační fond Kapka naděje pořádá tuto krásnou akci ve spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem pro děti a mládež ve Zlíně za podpory statutárního města Zlína. Toto ocenění je udělováno hereckým hvězdám za přínos dětskému filmu.  Akci excelentně moderovali Jan Čenský a Dana Morávková ocenění letos získali Sandra Nováková a Marek Eben. Fotografie Vám napoví jak báječná  atmosféra panovala při odhalování.
Charitativní den jsme zakončili open air koncertem VEČER NADĚJE na náměstí Míru.
Účinkovali operní pěvkyně Pavlína Senić jejíž vystoupení bylo ohromující a kapela Rolling Stones revival Brno to rozjela, tak že tančilo celé náměstí. Koncertem jedinečně provázel Martin Hrdinka.
Naše poděkování patří našim dlouholetým a milým podporovatelům, kteří již řadu let spolupracují s NF Kapka naděje. I díky jejich velkorysým finančním příspěvkům můžeme zakupovat přístrojové vybavení, které pomůže při léčbě malých pacientů v nemocnici T.Bati ve Zlíně.

Šeky předali tyto společnosti:
Pan Libor Lukáš  – 10 000,- děkujeme za dlouholetou podporu, šek předal syn David Lukáš
Společnost destskeboty.cz – 30 000,- děkujeme za milého malého předávajícího Jakuba Macka  ( syn majitele společnosti AR – STAL s.r.o.) a dlouholetou spolupráci.
Víno Hruška s.r.o. –  šek na 40 000,- předala za paní Martina Sasínková
Šek na 50 000,- předal pan hejtman MVDr. Stanislav Mišák za podporu děkujeme, vážíme si dlouholeté spolupráce.
Krásnou částku  9 262,- nasbíraly hostesky do kasiček v průběhu koncertu. Děkujeme všem, kteří přispěli.
Následující den 29. 5. 2013 jsme navštívili naší srdcovou záležitost Dětskému centru Zlín. V tomto centru nacházejí útočiště zanedbávané a zneužívané děti. Naše podpora dopadá i zde. Dary pořizované pro toto centrum jsou vždy po konzultaci s panem ředitelem, tak aby byly smysluplné a vyhovující. Ovšem nikdy nezapomeneme na dárky pro děti a ty mají dělat především velkou radost. Letos jsme pořídili zahradní houpadlo ve tvaru šneka a dětem přivezli malou sladkost od společnosti Haribo a také omalovánky a plyšáky.

Velké díky také patří Mezinárodnímu filmovému festivalu ve Zlíně za jejich vstřícnost a spolupráci.
Také bychom chtěli poděkovat účinkujícím, kteří vystoupili bez nároku na honorář.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

NF Kapka naděje

foto: Lucie Vítková
více foto ve fotgalerii

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa