Kapka Naděje

NF Kapka naděje podporuje projekt Banka pupečníkové krve ČR

Nadační fond Kapka naděje předá 27. dubna 2010 v 10.00 hodin Bance pupečníkové krve ČR Opel Zafira, který pro svoz pupečníků z nemocnic zapůjčila společnost VIP CAR. Automobil za Banku pupečníkové krve ČR převezme vedoucí lékař projektu MUDr. Petr Kobylka CSc, který bude přítomné informovat o výzkumu BPK. 

Tiskové konference se zúčastní také Laura Frankedorferová z věrnostního programu SMART společnosti Shell Czech Republic a.s., která prostřednictvím Kapky naděje projekt významně dlouhodobě podporuje. „Od počátku vzniku věrnostního programu SMART v České republice jsme se v oblasti charitativních projektů rozhodli spojit s Bankou pupečníkové krve prostřednictvím spolupráce s Nadačním fondem Kapka naděje,“ říká Laura Frankedorferová, a dodává. „Velmi nás těší rok od roku rostoucí zájem našich zákazníků o věnování SMART bodů na tento projekt, který v loňském roce vyústil v darování téměř 2,5 milionu korun."
    Do projektu Banka pupečníkové krve ČR se rozhodli zapojit i zpěvák Michal David a jeho dcera Klára. Michal David věnuje část výtěžku z koncertu oslavy svých 50-tých narozenin (17. června 2010, O2 Aréna Praha) NF Kapka naděje a Klára Davidová, která v červenci porodí svého prvního potomka, daruje pupečníkovou krev a tím aktivně podpoří projekt Banka pupečníkové krve ČR, který je nekomerční, zaměřený na získávání, zpracování a uchovávání darované pupečníkové krve. Ta se používá, podobně jako kostní dřeň, k transplantaci při závažných onemocněních, jakým je např. i akutní leukémie.
     NF Kapka Naděje podporuje projekt Banka pupečníkové krve již od roku 2004, a to jak finančně -každoročně se jedná o několikamilionovou částku, tak osvětově – seznamuje širokou veřejnost s tímto fenoménem a snaží se vzbudit zájem podpořit projekt samotným dárcovstvím pupečníkové krve, neboť je důležité vytvořit širokou databázi dárců napojenou na mezinárodní registr.
 
O společnosti Shell Czech Republic
 
Společnost Shell Czech Republic a.s. je součástí skupiny Royal Dutch Shell plc registrované v Anglii a Walesu. Společnost Shell působí ve více než 110 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií a projektů zabývajících se obnovitelnými zdroji energie zahrnující větrnou a solární energii.
Prostřednictvím věrnostního programu SMART mohou zákazníci čerpacích stanic Shell v České republice věnovat své nasbírané SMART body Nadačnímu fondu Kapka na projekt Banky pupečníkové krve. Více informací naleznete na www.shell.cz


O společnosti Simply You
Řada Elasti-Q, která byla vyvinuta pro období plánovaného a již probíhajícího těhotenství je koncipována s ohledem na hormonální změny ženy v tomto období. Přípravky Elasti-Q patří dlouhodobě k neoblíbenějším a nejprodávanějším kosmetickým přípravkům určených na řešení obtíží se striemi a za její účinky se postavila také Česká konfederace porodních asistentek (ČKPA). Ta potvrzuje, že Elasti-Q skutečně pomáhá a proto porodní asistentky nastávajícím maminkám doporučují užívání Elasti-Q.
Elasti-Q dlouhodobě spolupracuje s Nadačním fondem Kapka naděje na podpoře projektu Banka pupečníkové krve ČR a z každého prodaného kusu odvádí příspěvek podporující právě tento projekt.
 
 
Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic.
 
Banka pupečníkové krve vznikla jako dárcovský neziskový projekt Ústavu hematologie a krevní transfúze v Praze a její hlavní činností je zajišťování odběru, vyšetřování a uchovávání štěpů pupečníkové krve pro použití při léčbě maligních (zhoubných) onemocnění krve (například leukémie) a některých dalších nemocí, (např. vrozené poruchy imunity a metabolismu), pomocí transplantace.
 
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa