Kapka Naděje

NF Kapka naděje a společnost Laufen CZ podpořila nemocnici v Jihlavě

NF Kapka naděje darovala novorozenecký inkubátor v celkové hodnotě 330 000 Kč
Společnost Laufen CZ, přední výrobce a prodejce kompletního koupelnového vybavení značek Laufen, Roca a Jika v České republice, se v rámci spolupráce s nadačním fondem Kapka naděje zapojil i do projektu Strom naděje a splněných přání. Nezbytné přístrojové vybavení, které bylo z výtěžku úspěšné akce nakoupeno, postupně putuje do nemocnic v Čechách i na Moravě. Společnost Laufen CZ se stala mecenášem Nemocnice Jihlava. Ve čtvrtek 29. října 2009 převzali zástupci tohoto zařízení z rukou prezidentky Kapky naděje Venduly Svobodové infant inkubátor, který významně pomůže místnímu dětskému oddělení.
 
Projektu Strom naděje a splněných přání se zúčastnilo 9 regionálních mecenášů, kteří pomohli celkem 9 regionálním nemocnicím. Mecenášem Nemocnice Jihlava se stala společnost Laufen CZ. Její příspěvek umožnil nákup novorozeneckého inkubátoru v celkové hodnotě 330 000 Kč, který byl v Nemocnici Jihlava slavnostně uveden do provozu ve čtvrtek 29. října 2009. Slavnostního předání se kromě zástupců společnosti LAUFEN CZ zúčastnili Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, ředitelka Kapky naděje Elen Švarcová a člen dozorčí rady nadačního fondu Petr Dodal, nemocnici reprezentovali primář dětského oddělení MUDr. Milan Svojsík, ředitel Nemocnice Jihlava Ing. Josef Čekal, náměstek léčebné péče MUDr. a náměstek hejtmana kraje Vysočina Ing. Vladimír Novotný.
 
 
„Jsme potěšeni, že jsme mohli prostřednictvím nadačního fondu Kapka naděje podpořit jihlavskou nemocnici. Finanční dar posloužil na nákup nezbytného vybavení, které usnadní a zlepší provoz místního dětského oddělení,“ řekl David Penc, marketingový ředitel společnosti Laufen CZ. „Konkrétně se jedná o infant inkubátor v 2100 G, model B s občním příslušenstvím, na který jsme přispěli částkou 200 000 Kč.“.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa