Kapka Naděje

Nadační fond Kapka naděje pomáhá v severomoravské metropoli

Nadační fond Kapka naděje pomáhá v severomoravské metropoli

Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje si uvědomují nutnost podporovat regionální nemocnice, a tak se v pátek 19. září 2008 vydali do Ostravy, aby zde předali dary ostravským nemocnicím. V dopoledních hodinách přivítala delegaci z Kapky naděje Fakultní nemocnice Ostrava, odpoledne pak následovalo přijetí v Městské nemocnici Ostrava. Vyjádřit svou podporu přijela také prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, paní Vendula Svobodová a ředitelka NF paní Elen Švarcová.
 
Dary pro ostravské nemocnice poskytla společnost Whirlpool, která je dlouholetým partnerem Kapky naděje. Zástupci nadačního fondu nejprve zamířili do Fakultní nemocnice Ostrava. Ta je největším zdravotnickým zařízením na severní Moravě a poskytuje zdravotní péči pro 1,2 mil. obyvatel. V dopoledních hodinách zde proběhlo slavnostní předání myčky nádobí, chladničky
a pračky se sušičkou, tyto přístroje bude nemocnice využívat při svém rušném provozu. Slavnostního předání darů se zúčastnila náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Bc. Mária Dobešová, náměstek ředitele pro techniku a provoz Ing. Ivo Žolnerčík a tiskový mluvčí FN Ostrava Ing. Tomáš Oborný.
 
Jsem velmi ráda, že se do oblasti zájmu Nadačního fondu Kapka naděje dostala rovněž Fakultní nemocnice Ostrava a Klinika dětského lékařství, která již léta patří mezi nejvýznamnější pracoviště dětského lékařství v rámci Moravskoslezského kraje a ČR obecně. Jako jedno z prvních pracovišť v republice zavedlo hospitalizaci dětí společně s maminkami, velmi významná je rovněž naše práce v oblasti dětské hematoonkologie. Dary, které jsme obdrželi od Nadačního fondu Kapka naděje pomohou ještě více zkvalitnit péči o naše dětské pacienty“, řekla Bc. Mária Dobešová, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči.
 
 
Z fakultní nemocnice zamířili zástupci Kapky naděje do Městské nemocnice Ostrava, kde si prohlédli dětské oddělení. I zde byly předány potřebné dary, které usnadní nemocnici každodenní provoz. Zástupci nemocnice převzali od NF Kapka naděje monoklimatickou chladničku, kombinovanou chladničku a mikrovlnnou troubu. Slavnostního předání se zúčastnil ředitel nemocnice MUDr. František Jurek, náměstek pro techniku a provoz ing. Miroslav Miller, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Ludmila Klásková a primář dětského oddělení MNO MUDr. Tomáš Gruzska.
 
Jsme rádi, že nás zástupci Kapky naděje v Městské nemocnici Ostrava kontaktovali. Kombinovaná chladnička bude sloužit na oddělení fyziologických novorozenců na uchovávání mateřského mléka, monoklimatickou chladničku budeme využívat na oddělení menších dětí  na skladování léků a mikrovlnná trouba poslouží maminkám hospitalizovaným na oddělení patologických novorozenců. Tyto maminky zůstávají v nemocnici delší dobu, než je můžeme
i s dítětem propustit domů
,“ řekl primář dětského oddělení MUDr. Tomáš Gruszka.
 
Vyjádřit svou podporu ostravským nemocnicím, které vykonávají každodenní náročnou práci
a poskytují zdravotní péči velkému množství pacientů přijela také prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, paní Vendula Svobodová.
 
Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. NF má zcela jasně stanoveny krátkodobé cíle i dlouhodobou koncepci kontinuální pomoci. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic a v roce 2004 též o podporu projektu Banky pupečníkové krve.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa