Kapka Naděje

Nadační fond Kapka naděje pomáhá i na severní Moravě

Nadační fond Kapka naděje pomáhá i na severní Moravě
Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje si uvědomují nutnost podporovat i regionální instituce, a tak se v sobotu 20. září 2008 vydali do Karviné a blízkého okolí, aby zde podpořili opuštěné a nemocné děti. V dopoledních hodinách přivítal delegaci z Kapky naděje Dětský domov Srdce Karviná, poté strávily děti z dětského domova zábavné odpoledne v Domě kultury města Orlové. Odpoledního programu se zúčastnily děti trpící poruchou krvetvorby, děti z dětských domovů a handicapované děti. Vyjádřit svou podporu a zpříjemnit dětem den přijela také prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, paní Vendula Svobodová a ředitelka NF paní Elen Švarcová.
 
Zástupci nadačního fondu nejprve navštívili děti v Dětském domově Srdce. V dětském domově proběhlo oficiální předání mikrovlnné trouby a pračky. Tyto elektrospotřebiče dětskému domovu usnadní jeho každodenní provoz. Dary pro Dětský domov Srdce poskytla společnost Whirlpool, která je dlouholetým partnerem Kapky naděje. Poté bylo pro všechny přichystáno zábavné odpoledne. To se uskutečnilo v prostorách Domu kultury města Orlové. V úvodu odpoledne bylo pro hosty připraveno pěvecké vystoupení Martina Ševčíka. Poté obdrželi zástupci nadačního fondu Kapka naděje šek v hodnotě 60.000 Kč, který fondu věnovali místní podnikatelé.
 
Děti si celé odpoledne opravdu užily, protože byl pro ně připraven bohatý program. Těšit se mohly z vystoupení handicapovaných dětí z PLR Rydultow, show bojových umění agentury Warriors nebo hudebního vystoupení Kamila Emanuela Gotta. Následovala autogramiáda všech vystupujících zpěváků. Děti z Dětského domova Srdce zpestřily celé odpoledne také vlastním vystoupením jako poděkováním za všechny dárky. Celého zábavného odpoledne se zúčastnily děti trpící poruchou krvetvorby, děti z dětských domovů a handicapované děti.
 
Vyjádřit svou podporu a zpříjemnit dětem den přijela také prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, paní Vendula Svobodová.
 
Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. NF má zcela jasně stanoveny krátkodobé cíle i dlouhodobou koncepci kontinuální pomoci. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic a v roce 2004 též o podporu projektu Banky pupečníkové krve.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa