Kapka Naděje

Mikulášská nadílka s Kapkou naděje ve Fakultní nemocnici Motol

Zástupci a přátelé Nadačního fondu Kapka naděje připravili dětem, které jsou z různých důvodů hospitalizovány ve Fakultní nemocnice Motol, krásné mikulášské překvapení. Kromě Mikuláše, čerta a anděla na ně čekala spousta krásných dárečků. Původně bylo naplánováno, že dárky dětem předá Vendula Auš Svobodová, prezidentka Kapky naděje spolu se zpěvačkou Darou Rolins. Bohužel FN Motol vyhlásila v pondělí 1.12.2009 úplný zákaz návštěv, a tak byla jejich návštěva přesunuta na období, kdy se situace vrátí do normálu. V pátek 4. prosince 2009 tak dětem předaly mikulášskou nadílku sestřičky.
 
Mikulášská nadílka je jednou z každoročních krásných tradic Nadačního fondu Kapka naděje. Také v letošním roce byly pro děti připraveny krásné dárky – sladkosti od společnosti Haribo, voňavé dárky od společnosti Botanicus, časopisy od společnosti Woodyland a milý hudební bonbónek, CD Karla Svobody s titulem Láska bláznivá. Děti navíc dostaly břečťanový sirup PROSPAN od společnosti Engelhard Arneimitell. Tato společnost si připravila mikulášskou nadílku i pro motolské sestřičky. Dostaly totiž pastilky s islandským lišejníkem ISLA určené na horní cesty dýchací.
 
„Velice nás mrzí, že jsme spolu s Darou Rolins nemohly děti navštívit osobně. Připraveno pro ně bylo i vystoupení Michala Nesvadby. Bohužel současná hygienická opatření toto neumožňují. Těšíme se však, že se s dětmi uvidíme, jakmile se situace opět vrátí do normálu“, nechala se slyšet Vendula Auš Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje. „Věřím, že i tak si děti mikulášskou nadílku a pěkné dárečky užily“, dodala.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa