Kapka Naděje

Městská nemocnice v Litoměřicích

Vendula Svobodová ocenila litoměřickou nemocnici
 
 
   Městská nemocnice v Litoměřicích byla vyhlášena nejlepší porodnicí v počtu a kvalitě nekomerčních odběrů pupečníkové krve za loňský rok. Dosažený výsledek přijela dnes do Litoměřic ocenit prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová a ředitelka nadačního fondu Elen Švarcová. Litoměřická nemocnice totiž od NF Kapka naděje dostala sto tisíc korun, za což zakoupila nové elektronicky manipulovatelné vyšetřovací lůžko, které přináší maminkám větší komfort při vyšetření před porodem.
 Dárcovství pupečníkové krve je pro rodičky dobrovolné. Nejlepší porodnice vyhlašuje vedení Banky pupečníkové krve, a to nejen podle počtu odběrů souvisejících s množstvím porodů, ale i podle kvality těchto odběrů. „Pupečníková krev se používá k léčbě velmi závažných onemocnění, jako je například leukémie,“ podotkla Vendula Svobodová, jejíž první dítě zemřelo právě na leukémii. Odběr dárce neohrožuje a není bolestivý.
   Litoměřická porodnice je v projektu zapojena již několik let. Byla jednou z prvních v Ústeckém kraji. Loni uskutečnila 89 odběrů, což představuje více než deset procent všech porodů. „Velmi si vážím toho, že někdo ocenil naši snahu. Věřím, že společně s nadačním fondem  Kapka naděje najdeme i jiné oblasti, ve kterých bychom v budoucnu mohli spolupracovat,“ konstatoval ředitel nemocnice Leoš Vysoudil.
 
  
 
 
 
Prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová si prohlédla novorozenecké oddělení. Všechna miminka od ní dostala plyšovou hračku.
 
        
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa