Kapka Naděje

Masarykova nemocnice Ústí nad Labem


25.6.2009 
Vendula Svobodová navštívila Dětskou kliniku Masyrykovy nemocnice v Ústí nad Labem a předala vybavení, které bylo pořízeno z výtěžku benefičního koncertu Strom naděje a splněných přání.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

NF Kapka naděje


Tisk:

Kapka naděje pomohla nemocnici
Mladá fronta DNES

Ústí nad Labem - Pacienty na dětské klinice Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem včera navštívila
| 26.6.2009 | rubrika: Severní Čechy | strana: 2 | autor: (vlm)
Vendula Svobodová (na snímku). V minulosti založila nadaci Kapka naděje, která pomáhá nemocným dětem. Ústecká klinika získala od nadace 340 tisíc korun, které použila na nákup pěti speciálních nočních stolků a 17 polohovacích lůžek.


Kapka dala dětské klinice na postele
Ústecký deník

Prezidentka nadace Vendula Svobodová přivezla do ústecké nemocnice 340 tisíc korun

Ústí nad Labem/ Přístroje jsou pro léčbu důležité, ale pohodlná postel je pro pacienta tou nejzákladnější potřebou. Právě tím se řídilo vedení ústecké Masarykovy nemocnice, když za dar nadace
| 26.6.2009 | rubrika: Ústecko | strana: 3 | autor: DAGMAR CESTROVÁ
Kapka naděje ve výši 340 tisíc korun nakoupilo do dětského oddělení moderní postele.
"Měli jsme je zastaralé, někde ze sedmdesátých let. Nové jdou polohovat, jsou komfortní. Jen houšť takových darů, abychom mohli oddělení dovybavit," poznamenal včera Jan Pajerek, lékař z dětské kliniky krajské nemocnice při návštěvě Venduly Svobodové, prezidentky fondu. Přijela se podívat, jak se pacientům dětské kliniky nové zařízení líbí. Zároveň převzala poděkování od ředitele nemocnice Jiřího Madara. Nemocnice byla mezi devíti vybranými, kam Kapka naděje poslala peníze z výtěžku benefičního koncertu.
Do fondu ale přispívají hlavně dárci. "Asi se pánbůh probudil, rozhrnula se oblaka a on se rozhodl podat pomocnou ruku právě nám," konstatovala Vendula Svobodová. I když není doba z pohledu ekonomiky právě nejlepší, přesto se podle jejích slov Kapce naděje daří peníze získávat. V případě ústecké nemocnice to také byly dary firem Viamont a Severočeských dolů.
"Tradiční sponzoři, jako třeba ústecká chemička, teď mají problémy, tak jsme rádi, že můžeme přispět my, když se nám celkem daří i v současné složité době," řekl zástupce firmy Viamont Jiří Klier. Jak Vendula Svobodová upozornila, velmi ji těší, že se najde ještě mnoho lidí, kteří posílají příspěvek do Kapky naděje formou dárcovské SMS v hodnotě třiceti korun. "Určitě většina z nich má sama málo, přesto myslí na druhé," dodala Svobodová s tím, že právě slušnost se dnes příliš nenosí. O to je každý takový příspěvek cennější.
"Už jsem v posledních dvou a půl až třech letech někdy docela ztrácela víru, že když budu chodit za firmami, abych získala peníze pro naši nadaci, že je to jen házení hrachu na stěnu. Každá koruna je doslova vydřená. Jsou lidé, kterým dokonce Kapka naděje i vadí. Stačí se podívat na chat na internetu, je tam řada přímo zvrácených názorů. Nebo si vezměte, žemyse tady teď radujeme ze získaných tři sta tisíc na postýlky pro děti a v Liberci nedávno tekly miliony. Však víte, co myslím," rýpla si do organizátorů mistrovství světa.
Při prohlídce oddělení stála ještě jedna ze starých postelí na chodbě. Proti novým skutečně působila jako připomínka minulého století.
Fotogalerii najdete na usteckydenik.cz

Foto popis| KAPKA NADĚJE. Vendula Svobodová, prezidentka nadačního fondu Kapka naděje, rozmlouvá s pacientkou dětského oddělení ústecké Masarykovy nemocnice.
Foto autor| Foto: Deník/ Dagmar Cestrová
Region| Severní ČechyKapka dala dětské klinice na postele
Litoměřický deník | 26.6.2009 | rubrika: Mikroregion | strana: 2 | autor: DAGMAR CESTROVÁ


Ústí nad Labem/ Přístroje jsou pro moderní léčbu důležité, ale pohodlná postel je pro pacienta tou nejzákladnější potřebou. Právě tím se řídilo vedení ústecké Masarykovy nemocnice, když za dar nadace
Kapkanaděje ve výši 340 tisíc korun nakoupilo do dětského oddělení moderní postele. "Měli jsme je zastaralé, někde ze sedmdesátých let. Nové jdou polohovat, jsou komfortní. Jen houšť takových darů, abychom mohli oddělení dovybavit," poznamenal včera Jan Pajerek, lékař z dětské kliniky krajské nemocnice při náštěvě Venduly Svobodové, prezidentky fondu. Přijela se podívat, jak se pacientům dětské kliniky nové zařízení líbí. Zároveň převzala poděkování od ředitele Masarykovy nemocnice Jiřího Madara. Nemocnice byla mezi devíti vybranými, kam Kapkanaděje poslala peníze z výtěžku loňského benefičního koncertu.
Do fondu ale přispívají hlavně dárci. "Asi se pánbůh probudil, rozhrnula se oblaka a on se rozhodl podat pomocnou ruku právě nám," konstatovala Vendula Svobodová. I když není doba z pohledu ekonomiky právě nejlepší, přesto se podle jejích slov
Kapcenaděje daří peníze získávat. V případě ústecké nemocnice to také byly dary firem Viamont a Severočeských dolů.
"Tradiční sponzoři, jako třeba ústecká chemička, teď mají problémy, tak jsme rádi, že můžeme přispět my, když se nám celkem daří i v současné složité době," řekl zástupce firmy Viamont Jiří Klier. Jak Vendula Svobodová upozornila, velmi ji těší, že se najde ještě mnoho lidí, kteří posílají příspěvek do
Kapkynaděje formou dárcovské SMS v hodnotě třiceti korun. "Určitě většina sama má málo, přesto myslí na druhé," dodala Svobodová s tím, že právě slušnost se dnes příliš nenosí. O to je každý takový příspěvek cennější.
"Už jsem v posledních dvou a půl až třech letech někdy docela ztrácela víru, že když budu chodit za firmami, abych získala peníze pro naši nadaci, že je to jen házení hrachu na stěnu. Každá koruna je doslova vydřená. Jsou lidé, kterým dokonce
Kapkanaděje i vadí. Stačí se podívat na chat na internetu, je tam řada přímo zvrácených názorů. Nebo si vezměte, žemyse tady teď radujeme ze získaných tři sta tisíc na postýlky pro děti a v Liberci nedávno tekly miliony. Však víte, co myslím," rýpla si do organizátorů mistrovství světa.
"Pak se mi ale před několika dny stalo, že jsem potkala u benzinky člověka, který mi řekl, že je rád, že mě vidí, protože dříve jezdil se sanitkou a ví, jak je moje práce důležitá. A to mám hned chuť pokračovat." Při prohlídce oddělení stála ještě jedna ze starých postelí na chodbě. Proti novým skutečně působila jako připomínka minulého století.

Foto popis|
KAPKANADĚJE. Vendula Svobodová, prezidentka nadačního fondu Kapkanaděje, rozmlouvá s pacientkou dětského oddělení ústecké Masarykovy nemocnice.
Foto autor| Foto: Deník/ Dagmar Cestrová
Region| Severní Čechy


 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa