Kapka Naděje

Laufen CZ a NF Kapka naděje znovu společně pomáhají dětem

Na dětském a gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Znojmo při rekonstrukci interiéru využili všech značek sanitární keramiky z portfolia společnosti Laufen CZ: Jika, Laufen a Roca.  
18. července 2013, Znojmo – Generální ředitel společnosti Laufen CZ Ladislav Dvořák a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová ve čtvrtek 18. července 2013 slavnostně předali zástupcům Nemocnice Znojmo řadu výrobků z portfolia značek Laufen, Roca a Jika v celkové hodnotě téměř 170 000 korun! Společně tak pomohli s rekonstrukcí koupelen pro nemocné děti, ale i pro nastávající maminky a novorozence. 
„Za Nemocnici Znojmo děkujeme prezidentce Nadačního fondu Kapka naděje Vendule Svobodové a partneru NF firmě Laufen CZ zastoupenou panem generálním ředitelem Ladislavem Dvořákem za možnost vybavit dětské a gynekologicko-porodnické oddělení novou sanitární keramikou a rekonstruovat koupelny a hygienické místnosti. Pro nás je to možnost dále zkvalitnit služby poskytované našim pacientům a věříme, že tato investice do příjemného prostředí se nám vrátí ve spokojenosti maminek i našich dětských pacientů. Ještě jednou děkujeme,“ říká tiskový mluvčí nemocnice Pavel Jajtner. 
„Jsem opravdu velice rád, že naše spolupráce s Nadačním fondem Kapka naděje dále pokračuje i ve stávajícím roce 2013. V uplynulém období jsme pomohli s rekonstrukcemi v dětských odděleních nemocnic napříč republikou v celkové hodnotě významně přesahující jeden milion korun. Aktuálně jsme na naší takřka domácí půdě – výrobky z portfolia Laufen CZ nyní budou sloužit dětem i nastávajícím maminkám v rekonstruovaných odděleních Nemocnice Znojmo. A právě ve Znojmě sídlí náš výrobní závod, který je nejstarším výrobcem sanitární keramiky v Evropě – letos slavíme 135 let jeho založení. Doufám, že se nám i nadále bude společně s Kapkou naděje dařit zvelebovat i další nemocniční prostory, které využívají zejména ti nejmenší pacienti,“ uvedl Ladislav Dvořák, generální ředitel Laufen CZ.

Společnost Laufen CZ, jako součást skupiny Roca – světové jedničky ve výrobě sanitární keramiky a kompletního vybavení koupelen, zastupuje na českém a slovenském trhu značky Laufen, Roca a Jika. S Nadačním fondem Kapka naděje započala spolupráci v roce 2008. Od té doby společnými silami vybavili dětská oddělení již jedenácti nemocnic na území celé České republiky v celkové hodnotě více než 1 200 000 korun. Prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová a generální ředitel Laufen CZ Ladislav Dvořák s potěšením konstatovali, že oproti původní dohodě se podařilo spolupráci navýšit téměř o 400 000 korun. A dohodli se na pokračování úspěšné spolupráce i v dalších letech. 
„Když Kapku naděje oslovila společnost Laufen CZ, vůbec jsme netušili, jak rozsáhlá a dlouhodobá to bude spolupráce. Podpora v této oblasti byla nemocnicemi velice vítaná. Chtěla bych touto cestou ještě jednou společnosti Laufen CZ poděkovat za přínosnou spolupráci, která zvýšila komfort pacientům a budeme velice rádi ve spolupráci pokračovat“, uvedla Vendula Svobodová, prezidentka NF Kapka naděje.

Se svými požadavky na rekonstrukci koupelen se na Kapku naděje v uplynulém období obrátilo 11 nemocnic: FN Olomouc, FN Brno, Masarykova nemocnice Ústí nad Labem, Nemocnice Jablonec nad Nisou, Kojenecké a dětské centrum Valašské Meziříčí, FN Ostrava, Nemocnice Žatec, Nemocnice Kyjov, VFN Praha, Městská nemocnice v Litoměřicích a Nemocnice Znojmo. Nejžádanějšími produkty jsou dětské klozety, umyvadla, sprchové kouty, keramické výlevky, provozovatelé zdravotnických zařízení oceňují i šíři sortimentu speciální sanitární keramiky a baterií určených pro hendikepované osoby.

www.kapkanadeje.cz
www.laufen.cz
www.roca.cz
www.jika.cz

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa