Kapka Naděje

Kapka naděje předala přístroje pro dětské oddělení ON Příbram

Nadační fond Kapka naděje slavnostně předal 23. listopadu 2010 ON Příbram lůžka Buddy L-T včetně matrací a infuzních stojanů, monitor Mindray PM-7000 včetně příslušenství a kombinované chladničky Gorenje RB 3124W. Přístroje v hodnotě 300.000 korun pro dětské oddělení příbramské nemocnici zakoupil Nadační fond Kapka naděje z finančního daru muzikálu Děti ráje, který byl příbramské nemocnici věnován v rámci charitativního koncert Strom naděje a splněných přání. Kombinované chladničky s mrazákem jsou určené pro novorozeneckou jednotku, jednotku intenzivní péče i pro jednotku standardních lůžek s 24 hodinovým provozem ke skladování léčebných přípravků. Monitory Mindray PM–7000 s příslušenstvím budou sloužit novorozencům k neinvazivnímu monitorování základních životních funkcí (srdeční akce, dechové frekvence, krevní tlak a saturace kyslíku). Do dětských postýlek Buddy L-T včetně tří kusů v atypickém rozměru je možné uložit i starší kojence a mladší batolata bez nutnosti stálé přítomnosti doprovodné osoby (není nezbytné dítě přístrojově monitorovat nebo nemůže být hospitalizována doprovodná osoba z rodiny) a svými principy zabraňují pádu dítěte uvedeného věku z postýlky. Postýlky jsou včetně matrací a infuzních stojanů.
„Oblastní nemocnice Příbram spolupracuje s Nadačním fondem Kapka naděje již dlouhé roky. Jsem velmi rád, že tato naše spolupráce se neustále rozvíjí a že příbramská nemocnice má znovu možnost přivítat Kapku naděje a její prezidentku paní Vendulu Auš Svobodovou. Moc si pomoci Kapky vážíme. Podporuje nás tam, kde je to nesmírně důležité – u péče pro naše malé dětské pacienty.“říká MUDr. Stanislav Holobrada, ředitel ON Příbram.
 Slavnostní předání přístrojů a vybavení proběhlo za účasti prezidentky NF Kapka naděje Venduly Auš Svobodové, ředitelky Nadačního fondu Kapka naděje Elen Švarcové a ředitele příbramské nemocnice MUDr. Stanislava Holobrady.
                                                                                           

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa