Kapka Naděje

Kapka naděje opět obdarovala Slezskou nemocnici

OPAVA 26. 10. 2012 nadační fond Kapka naděje opět významně pomohl Slezské nemocnicí v Opavě. Tentokrát bylo obdarováno dětské chirurgické oddělení jenž v těchto dnech získalo 19 kusů kvalitních nových antidekubitních matrací v hodnotě téměř sto tisíc korun.
Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje i jeho mecenáši dobře vědí, že důležitou součástí léčby dětských pacientů je v mnoha případech nezbytná hospitalizace a klid na lůžku. Proto se rozhodli podpořit tentokrát oddělení dětské chirurgie Slezské nemocnice v Opavě a dopomohli k obnově vybavení na tomto oddělení. Díky nim může dojít k obměně již zastaralých a nevyhovujících matrací za nové, které jsou nedílnou součásti bezpečného hygienického standardu a kvalitní ošetřovatelské péče a zajistí příjemný komfort malým pacientům na lůžku.  Jedná se odevatenáct kusů antidekubitních matrací. Čtrnáct z nich o rozměrech 85x200x14 cm  v ceně cca 6000 Kč/kus a pět menších, 67x150x14 cm, v ceně cca 2.915 Kč/kus.

„Naše nemocnice vždy s velkým vděkem uvítá každou finanční podporu, která přijde mimo rozpočet. Nadační fond Kapka naděje je našim dlouhodobým partnerem, a proto jsem velice rád, že jsme stále v jejím hledáčku a tentokrát nám vypomohli s tak potřebnou výbavou jakou bezesporu antidekubitní matrace jsou,“ říká primář Chirurgie Jiří Hájek:
„Málokdo si uvědomuje, jak i pro děti je velmi důležité v jakém prostředí jejich léčba probíhá a na čem leží. Někdy tráví děti na lůžku více času, než za normálních podmínek, když jsou zdravé a když, ještě k tomu, musí ležet na nevhodných a nepohodlných matracích, tak je těžko na lůžku udržíte“
Antidekubitní matrace je preventivní jednostranná matrace vyrobená z PUR studené pěny se sníženou hořlavostí. Má profilované jádro s Flex-efektem pro dobré rozložení váhy pacienta, vyztužené okraje a snímatelný potah vyrobený VF svařováním z materiálu LINTEX.
Daniel Svoboda
Mluvčí SNO
I díky podpoře Vás všech jsme mohli zakoupit pro Slezskou nemocnici v Opavě - dětské chirurgické oddělení tento dar.
Děkujme Vám.

NF Kapka naděje

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa