Kapka Naděje

Kalendář "Příběhy 2013"

Dne 30.10.2012 se od 14 hodin v Siddharta café konal již 3. ročník křtu charitativního kalendáře, tentokrát pod názvem "Příběhy 2013" s podtitulem Historické příběhy splněných snů. Místo obyčejných obrázků nebo fotek obsahuje tento unikátní kalendář umělecké fotografie známých osobností a dětí z celé ČR léčených na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. Na jednotlivých měsíčních listech jsou umělecké fotografie populárních osobností veřejného života jako historických osobností s dětmi, které měly nejen dost sil, ale i velkou odvahu bojovat s těžkou nemocí, aby tento boj nakonec statečně vyhrály. Za svou ochotu vyfotit se na kalendář, děti dostaly krásné stavebnice od Nadace společnosti LEGO.Kalendář obsahuje krátké příběhy fotografovaných dětí, doplněné zajímavými příběhy nafocených historických osobností a kalendária. Karel Abrahám, Petr Bende, Eliška Bučková, Jan Čenský, Michal David, Jan Dolanský, Adéla Gondíková, Dalibor Gondík, Ivana Chýlková, Diana Kobzanová, Jakub Kohák, Anna Kulovaná, Renata Langmannová, hudební skupina Mandrage, Luděk Sobota, David Svoboda, Aneta Vignerová, hudební skupina Vyspaní fixa a Olbram Zoubek, to jsou jména známých osobností, které můžete v kalendáři na fotografiích spatřit. Křtu kalendáře se zúčastnila paní Dana Fischerová a některé ze známých osobností, které se na kalendáři podílely. Celou akci moderovala Diana Kobzanová.
Kalendář "Příběhy 2013" navazuje na dva předešlé úspěšné ročníky: "Příběhy 2011 a Příběhy 2012", které vzbudily pozornost nejenom médií, široké veřejnosti, ale i odborníků. Kalendář "Příběhy 2011„ byl vybrán do prestižní soutěže "Kalendář roku„ a vyhrál 2. MÍSTO v kategorii – VYJÁDŘENÍ SOCIÁLNÍ ROLE.  Zakoupením tohoto kalendáře uděláte radost nejen sobě, ale navíc přispějete svou kapkou na podporu nemocných dětí, zvláště dětí s poruchou krvetvorby, s nádorovým onemocněním nebo dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Věříme, že kalendář vykouzlí úsměv na tváři každého, kdo se na něj podívá a také, že navodí pocit zamyšlení nad potřebou pomoci nemocným dětem
Za tento opravdu krásný kalendář, který potěší a zahřeje u srdce každého, děkujeme fotografovi Martinu Vobořilovi a všem partnerům projektu, bez kterých by tento jedinečný kalendář nemohl vzniknout. Všem dětem zachycených na fotografiích i dětem, které svůj životní boj teprve svádí, přejeme hodně štěstí, radosti, a do dalších mnoha a mnoha let života hodně zdraví.

Děkujeme všem, kteří s námi pomáte, vážíme si pomoci každého z Vás.


NF Kapka naděje 

Jednorázová DMS Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, NF KAPKA NADĚJE obdrží 27 Kč. 
DMS Roční podpora. Nyní můžete nově přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK KAPKANADEJE na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa