Kapka Naděje

Kabát, Mandrage, Jandová a Ztracený vyzpívali 1 milion pro Kapku naděje

Koncert Kabát za mobil, který ve čtvrtek 12. prosince zaplnil pražskou O2 arénu, vynesl nadačnímu fondu Kapka naděje 1 milion korun. Šek převzala zakladatelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová od Davida Mrzeny, ředitele úseku péče pro zákazníky společnosti Samsung Elektronic Czech and Slovak, která byla generálním partnerem akce. Nemocné děti na hematologických odděleních navíc obdrží 50 nových telefonů v hodnotě 157.000Kč, aby mohly být v přímém mobilním kontaktu s rodinami a kamarády. Tyto telefony věnovala nezisková společnost Asekol prostřednictvím ředitele obchodu a marketingu, Karla Krejsy.
Koncert Kabát za mobil nabídl veřejnosti vstupenky zdarma výměnou za starý (i nefunkční) mobilní telefon. Během šesti dnů bylo rozebráno 10.000 lístků, v O2 aréně nakonec benefici sledovalo na 11.000 diváků.
V téměř tříhodinovém programu živě a bez nároku na honorář vystoupili skupiny Kabát, Wanastowi Vjecy a Mandrage a zpěváci Marek Ztracený, Marta Jandová, Voxel a David Deyl.
„Úspěch koncertu předčil moje očekávání,“ uvedla v zákulisí prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová “vstupenky byly vyměněny za mobil v rekordním čase a ukázalo se, že nový způsob pořádání charitativních koncertů je správná cesta“, doplnila s tím, že vybrané nefunkční telefony budou recyklovány a ty fungující věnovány dětem v dětských domovech.

Děkujeme partnerům koncertu:
Samsung Elektronic Czech and Slovak, Asekol, FTV Prima, rádio Impuls, Óčko, Glanc, JCDecaux, OSA, Víno Hruška, Guideline a ForGolf.

Děkujeme, že s námi pomáháte, velice si vážíme pomoci všech – „ Každá kapka se počítá“
NF Kapka naděje

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa