Kapka Naděje

IV. Dolnoslezské onkologické hry pro děti a mládež - 4. června 2011


přinášíme úžasné zprávy z onkologické olympiády. Naši olympionici byli více, něž úspěšní, prostě skvělí, získali, celkem 31 medailí v atletických disciplínách, z toho 7 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových, 11 dalších zlatých medailí získali fotbalisté.

A další krásná zpráva, jak jsme Vás před časem informovali výtěžek z  Coctail Weekendu, putoval na podporu Psychosociálního projektu NF Kapka naděje a právě z tohoto výtěžku byly tyto Onkohry podpořeny. I díky Vám všem, kteří jste se zúčastnili a přispěli, můžeme podpořit, další z projektů spadajících do psychosociální podpory a to ozdravný pobyt pro děti po transplantaci nebo jiné onkologické léčbě, děkujeme, že s námi pomáháte.
                
NF Kapka naděje
 

Onkohry organizuje Akademie Fyzioterapie a Lékařská Akademie ve Wroclavi.
Zahájení se pravidelně účastní zástupci vedení Akademií, radnice, kulturního konzulátu ČR ve Wroclavi a polští olympijští medailisté. S organizací pomáhají sportovci, studenti a vojáci. Akce probíhá i za zájmu místních médií a státní televize.
 Již druhým rokem měřily své síly české a polské děti ještě zcela nedávno léčené na Dětské hemato-onkologické klinice v Praze a ve Wroclavi. Závody v lehké atletice, míčových hrách a plavání – to byly disciplíny, ve kterých děti soutěžily na wroclavském Olympijském stadionu. Z naší kliniky se závodů letos zúčastnilo 13 chlapců a dívek. V konkurenci 80 ti polských závodníků jsme si vedli velmi dobře. Velkou radost všichni prožívali při závěrečném fotbalovém zápase, ve kterém naše smíšené družstvo chlapců a dívek zvítězilo nad polským mužstvem 3:0. Sportovní úsilí bylo korunováno získáním celkem 31 medailí v atletických disciplínách, z toho 7 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových. 11 dalších zlatých medailí získali fotbalisté.
Byla to radost dívat se na šťastné a spokojené děti a jejich rodiče. Pro závodníky i rodiče byla akce příležitostí k navázání nových přátelství a zároveň děti ukázaly schopnost fyzické aktivity po náročné léčbě. Příští rok bude výroční. V. Onkohry proběhnou ve Wroclavi 1. června 2012.  Pokud se nám i příští rok podaří zajistit dostatek finančních prostředků od sponzorů, rádi opět postavíme nový sportovní tým.  
      

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa