Kapka Naděje

Festival Jím pro charitu navštívilo přes 2500 návštěvníků.......

Od 19. 11. do 19. 12. 2012 proběhl ve více než 175 restauracích po celé České republice festival Jím pro charitu, jehož cílem bylo spojit špičkové jídlo s dobrým skutkem. A povedlo se. Festival navštívilo 2650 návštěvníků, díky kterým získá Kapka naděje přes 30 tisíc korun.
Do dobročinné akce se zapojil každý, kdo si v daném období rezervoval stůl ve vybrané restauraci na oficiálním webu www.jimprocharitu.cz. Za každého usazeného hosta byl totiž věnován organizátorem Alakarte.cz příspěvek 10 Kč Nadačnímu fonduKapka naděje.Za vybrané peníze bude vybavena dětská herna na Transplantační jednotce Fakultní nemocnice v Motole.
Jednalo se o první akci tohoto druhu v České republice, kterou nadšeně přivítali jak hosté, tak také restaurace, které pro tuto výjimečnou příležitost připravily speciální charitativní menu. Například v Magické zahradě si tak hosté mohli pochutnat na dančím guláši s brusinkami, v Amade se podávala jelení plec na víně s bramborovými plackami. Některé restaurace jako třeba pražské Ambroisie a U Emy Destinnové podpořily akci příspěvkem.
„V průběhu roku pořádáme mnoho tematicky zaměřených festivalů, jako jsou například Masopustní hody, Gastronomico či Vegetfest. Je to ale vůbec poprvé, co lidé mohli přispět dobré věci a navíc si vychutnat výjimečné pokrmy,“ říká k akci Pavel Suchánek, ředitel Alakarte.cz, a dodává: „Vzhledem k zájmu o celou akci pevně věřím, že se nejednalo o náš poslední dobročinný festival.“
Děkujeme
NF Kapka naděje

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa