Kapka Naděje

Cocktail weekend s Kapkou naděje


ČLÁNEK E 15

Praha | Příležitost spojit příjemné s užitečným budou mít
milovníci míchaných nápojů příští víkend v rámci akce nazvané Cocktail Weekend pro Kapku naděje 2012. Ve více než šedesáti vybraných českých a slovenských barech přispějí koupí jakéhokoli koktejlu dvacetikorunou na konto nadačního fondu, který se zaměřuje na pomoc nemocným dětem zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Jde o druhý ročník akce, která se loni setkala s velkou odezvou. K původně komornímu projektu se nakonec připojilo 50 podniků. K řadě loňských účastníků letos přibyli další, které projekt zaujal. „Loňská myšlenka organizátora i bohatá účast barů mě nadchla a ukázalo se, že pokud jde o fér věc, vždycky se najdou mnozí, kteří ji podpoří,“ říká majitel pražského baru Bugsy’sVáclav Vojíř. „Jsem velmi rád, že mohu svou spoluprací s kvalitními rumy Hispaniola podpořit Cocktail Weekend. Věřím, že by ve svém životě měl každý člověk najít čas na to, aby pomohl lidem, kteří to potřebují,“ uvádí v současnosti nejúspěšnější flairový barmanČR Václav Abraham. Loni činila vybraná částka 190 560 korun (což představuje 9528 prodaných koktejlů). Získané finance byly použity na psychosociální podporu – posloužily k uhrazení části týdenního ozdravného pobytu pro léčené děti na hematoonkologii a dále zabezpečily dopravu a ubytování dětem na olympiádě v polské Vratislavi. „Je vidět, že i v méně příznivé době není mnohým osud druhých lhostejný, což je výjimečný moment, který umocňuje fakt, že za Kapkou naděje se skrývá řada osudů a silných příběhů, tudíž prožitek z každého drinku je pro mnohé velmi emotivní,“ doplňuje organizátor akce Adam Slavík. Nejúspěšnější bar, jemuž se podaří prodat během víkendu nejvíce drinků, navštíví prezidentka NF Kapka naděje Vendula Auš Svobodová a předá jeho týmu certifikát a trofejovou sklenici z dílny předního českého designéra Rony Plesla. 

Minulý rok zvítězil kubánský podnik La Bodeguita del Medio.„Musím však zmínit, že každý bar, i ten o dvaceti židlích, je pro nás významným partnerem. Nejde prioritně o kvantitu, ale o to, aby v každém městě bylo možné si zajít na koktejl s kapkou naděje,“ dodává Slavík. Více na barovenoviny.cz/cocktail-weekend.

Seznamy podniků se stále aktualizují na www.kapkanadeje.cz naleznete banner,kterým je možné přesměrovat se na stránky projektu a najít si svůj nejbližší podnik.
Oslovte své oblíbené hospůdky, bary, podpoříte společně dobrou věc.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

NF Kapka naděje

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa