Kapka Naděje

Charitaticní den pro děti na ZÁMKU LOUČEŇ

Děti se za jediný den proměnily v závodníky, knížecí hosty i hledače pokladů
Rozličné role si během jediného dne vyzkoušelo více než šedesát dětí, které pozvala jménem své firmy manažerka závodního teamu MenX Veronika Weinfurtová spolu s nadačním fondem Kapka naděje minulý čtvrtek, 14. dubna, na zámek Loučeň na Nymbursku.
Děti z dětských domovů v Nymburce a Krásné Lípě a také bývalí pacienti jedné pražské onkologické kliniky, kterou podporuje Kapka naděje, přivítaly na zámku zdejší kněžny, které pro děti přichystaly kromě velikonoční prohlídky zámku také soutěž a po jejím skončení předaly každému z děti velikonoční pozornost.
Velikonocemi to dýchalo i na speciální velikonoční výstavě v přízemí zámku, kterou děti navštívily následně. „Sama jsem moc překvapená, jak krásné věci jsou tu k vidění. Ty dámy, které tu předvádějí zdobení kraslic starými technikami a zdobení velikonočních perníčků, jsou neuvěřitelně šikovné,“ komentovala vystavené exponáty Veronika Weinfurtová, manažerka firmy MenX, která Charitativní dětský den na zámku Loučeň připravila. Následně se děti setkaly s Michaelem Vorbou, předním jezdcem závodního týmu MenX, a mohly usednout za volant závodního ferrari, přistaveného uprostřed zámeckého nádvoří. „To bude hezká památka na dnešní výlet,“ komentovalo několik dětí situaci, kdy se fotily u závodního vozu i se slavným jezdcem. Některé, většinou ty větší, se nechaly fotografovat i samotné za volantem závodního vozu, menší pak nastoupily po trojicích na start závodu na koloběžkách kolem zámecké kašny.
Po závodnické části programu se všichni dětští hosté vydali do zámeckého parku, kde je knížecí nadlesní seznámil s nejzajímavějšími a nejstaršími stromy. Pod nimi se vzápětí pátralo po dávném pokladu. „Hledání pokladu, ukrytého loučeňskou princeznou, bavilo většinu našich svěřenců z celého programu asi nejvíc, byl na nich vidět zájem a vyložené ponoření do hry,“ shodl se pedagogický doprovod z Dětského domova v Nymburce. V zámecké restauraci, která nese pro děti poutavý název Vtipná kaše, se malí zámečtí hosté pochopitelně především najedli. Došlo tu ale i na milé setkání s Vendulou Svobodovou, prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje, která se spolu s dětmi účastnila hledání pokladu. Závěr charitativního dětského dne na zámku Loučeň patřil táboráku za přítomnosti zdejšího knížete a také rozdávání diplomů a věcných cen všem dětem.
Jedno z dětí, devítiletá Maruška Karchňáková, ovšem dostalo o něco více dárků, než všichni ostatní. „Maruška má v sobotu narozeniny, ale těsně předtím odjíždí do ozdravovny, tak měla velkou starost o to, že své narozeniny nestihne oslavit se svými nejbližšími kamarády. Jsem moc ráda, že jsme jí mohli blahopřát zde na zámku a že se ke gratulantům připojily vedle knížete s kněžnou také děti, které dnes při soutěžích viděla poprvé. Na tyhle narozeniny Maruška určitě nezapomene,“ řekla Mirka Hošková, Maruščina kmenová teta z Dětského domova Krásná Lípa. „Maruška si tuhle netradiční gratulaci určitě zaslouží. Spolu s dalšími dětmi z Dětského domova v Krásné Lípě se totiž dobrovolně vzdala na několik měsíců svého kapesného, aby pomohla důvěřivému seniorovi, kterého před nedávnem v jeho bytě okradl falešný sčítací komisař. Úsměv na tváři Marušky i dalších dětí byl pro všechny organizátory, a tím mluvím i za Kapku naděje a především za sponzora celé akce, firmu MenX, tou největší odměnou,“ řekl po skončení Charitativního dětského dne na zámku Loučeň jeho manažer Jiří Senohrábek.
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa