Kapka Naděje

Benefiční koncert "STROM NADĚJE A SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

 


V pondělí 17. listopadu 2008 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskutečnil benefiční koncert Nadačního fondu Kapka naděje. Koncert s názvem Strom naděje a splněných přání byl vyvrcholením stejnojmenného projektu Nadačního fondu Kapka naděje. Svou podporu dětem s hematologicko-onkologickým onemocněním vyjádřili svým vystoupením také přední čeští umělci. Celým večerem provedla nejen přítomné hosty, ale také diváky u televizních obrazovek prezidentka Kapky naděje, paní Vendula Svobodová spolu s Markem Vašutem a Janem Čenským.
 
Poselstvím projektu „Strom Naděje a splněných přání“ nadačního fondu Kapka naděje je zasadit pomyslný strom naděje. Mízou tohoto stromu bude pomoc dětí nemocným kamarádům a výživou stromu pak osvícená podpora dospělých. Poselství plně vyjadřuje motto tohoto originálního projektu: „Na Stromu Naděje rostou různorodé plody a je jich tím víc, čím víc chtějí děti pomoci svým kamarádům vyhrát nad těžkou nemocí“. Cílem projektu je angažovat „zdravé děti“ do pomoci dětem s dlouhodobým onemocněním s cílem prokázat, že chuť pomáhat druhým je součástí lidské přirozenosti, odpovědnosti ostatním, ale i formou zábavy na jejímž konci může být společná zábava pro zdravé i nemocné.
 
Do projektu „Strom Naděje a splněných přání“ se aktivně zapojili žáci 9 českých a moravských škol. Žáci zúčastněných základních škol měli za úkol připravit zábavný program pro nemocné kamarády v příslušné nemocnici patřící k dané oblasti. Celý projekt byl nejen psychologickým přínosem pro nemocné děti, ale měl za úkol také vyvolat sounáležitost zdravých dětí se svými nemocnými kamarády. Strom Naděje apeloval na regionální partnery, aby se angažovali
a pomohli tak společnými silami zlepšit situaci v krajských nemocnicích.
 
Celý projekt vyvrcholil právě benefičním koncertem Strom naděje a splněných přání. Koncert mohli sledovat nejen všichni hosté přítomní ve Smetanově síni Obecního domu, ale v přímém přenosu od 21 hodin také diváci prvního programu České televize. Zajímavým programem provedli diváky moderátoři Jan Čenský a Marek Vašut spolu s prezidentkou Nadačního fondu Kapka naděje, paní Vendulou Svobodovou.
 
Svou podporu Kapce naděje vyjádřili také přední čeští umělci, a tak byl celý večer protkán zajímavými hudebními vystoupeními. Na benefičním koncertu vystoupil za symbolický honorář
1 Kč Petr Muk, skupina No Name, Eva Farná, Petr Bende, Michal David, Iveta Bartošová, skupina Inflagranti, Lucie Vondráčková, Gipsy.cz, Petr Kolář a Tereza Kerdlová.
 
V průběhu večera mohli diváci zhlédnout 9 videoreportáží pořízených v jednotlivých regionálních školách a nemocnicích. Především z těchto záběrů mohli všichni vidět, že tento projekt má opravdu hluboký smysl. To si uvědomili i jednotliví regionální partneři projektu, kteří v průběhu večera předali prezidentce Kapky naděje, paní Vendule Svobodové 9 šeků pro Nadační fond. Projekt Strom naděje s splněných přání podpořily společnosti Synott Lotto, Korvi, Allianz pojišťovna, Bio-Consult Laboratories, Laufen CZ, PharmaNord Praha, Sigma Group, Viamont DSP a Auš Interier. Celý projekt mohli podpořit také diváci v sále i u televizních obrazovek zasláním DMS. V průběhu benefičního koncertu byla díky všem štědrým dárcům shromážděna částka v celkové hodnotě 5 826 483 Kč.
 
Nadační fond Kapka naděje vznikl za účelem shromažďování finančních prostředků určených k zajištění léčebných, školních, kulturních a psychosociologických potřeb dětí, které jsou léčeny na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol. NF má zcela jasně stanoveny krátkodobé cíle i dlouhodobou koncepci kontinuální pomoci. Od roku 2002 byly aktivity nadačního fondu rozšířeny i o konkrétní pomoc dětským oddělením mimopražských nemocnic a v roce 2004 též o podporu projektu Banky pupečníkové krve.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa