Kapka Naděje

Ve Svitavské nemocnici pomáhá nedonošeným dětem moderní inkubátor

Novorozenecké oddělení Svitavské nemocnice, která je jedním z pilířů akutní péče v Pardubickém kraji, se dočkalo zbrusu nového novorozeneckého inkubátoru v hodnotě 250 tisíc korun. Nejmodernější přístroj do nemocnice zakoupil Nadační fond Kapky naděje. Bude sloužit ke sledování novorozenců vyžadujících speciální péči.

Kapka naděje předala nemocnici inkubátor s názvem Shelly ve středu 3. května. Přístroj zajišťuje optimální prostředí a komfort pro miminka, která po narození vyžadují speciální péči, ať už kvůli předčasnému porodu, potížím s dechem nebo například problémům s udržením tělesné teploty. Přístroj navíc maximálně omezí veškeré rušivé vlivy a podává dítěti kyslík či krevní infuze, aniž by bylo nutné s ním manipulovat. Novorozenci jsou díky inkubátoru pod pečlivým dohledem lékařů, kteří tak mají zevrubný přehled o jejich tělesných funkcích.

„V nemocnici ve Svitavách jsme s Kapkou naděje úplně poprvé. Předali jsme sem nový inkubátor za 250 tisíc korun. Jsem ráda, když vidím, že funguje a pomáhá miminkům. Kapka naděje za sedmnáct let své existence podporuje už čtyřicet nemocnic v České republice a Svitavy nyní patří mezi ně. Nemocnice žádají o pomoc, Svitavy potřebovaly inkubátor, pomohli jsme rádi a koupili ho," uvedla ve Svitavách Vendula Pizingerová, zakladatelka a prezidentka Kapky naděje. Inkubátor z rukou ředitelky Nadačního fondu Kapky naděje Elen Švarcové převzala primářka Dětského a novorozeneckého oddělení Svitavské nemocnice Ludmila Pospíšilová.

„Neustále se snažíme celé naše novorozenecké oddělení modernizovat, pravidelně školíme veškerý personál, a dokonce jsme získali titul Baby Friendly Hospital,” uvádí tisková mluvčí Svitavské nemocnice Mgr. Zdenka Hanyšová. Moderní inkubátor Shelly se snaží co nejvěrněji napodobit podmínky v mateřském lůně a zároveň usnadnit personálu na oddělení péči o miminko. Pro novorozence dokáže zajistit lepší tepelný i akustický komfort než běžné inkubátory.

„Jsme vděční Kapce naděje, že se jí podařilo vybrat dostatek prostředků k tomu, aby nám věnovala tento moderní přístroj, bez kterého se novorozenecké oddělení neobejde. Můžeme tak opět zvýšit kvalitu vybavení našeho oddělení a poskytnout našim pacientům tu nejlepší možnou péči,” říká primářka Ludmila Pospíšilová.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa