Kapka Naděje

Pomáháme společnými silami ve FN Plzeň

NF Kapka naděje díky velkorysosti společnosti Penny Market s. r. o., Laufen a paní Martině Čaplové mohl předat Fakultní nemocnici Plzeň dar v hodnotě necelých 800.000 Kč.

Na Dětskou kliniku FN Plzeň Kapka naděje pořídila  speciální zdravotní techniku. Jedná o systém EEG Inomed-Walter, který umožňuje  kontinuální sledování aktivity mozku, tato metoda má velký význam v oblasti diagnostiky a léčby závažných onemocnění a poruch, jako je např. epilepsie, podezření na poškození mozku, úrazy hlavy apod. Další technologií je přístroj k vyšetření funkce trombocytů při poruchách srážení krve u dětí - Innovance PFA-200 a v neposlední řadě sanitární technika Laufen, která byla použita na hematoonkologické oddělení a oddělení větších dětí. Přítomna byla zakladatelka a prezidentka NF Kapka naděje Vendula Pizingerová a ředitelka fondu Elen Švarcová, za nemocnici nechyběl pan ředitel MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

,,Jménem svým i za celou naši nemocni bych velmi rád poděkoval NF Kapka naděje a veškerým partnerům, kteří se podílejí na rozvoji a modernizaci FN Plzeň. Dary pomáhají k záchraně a uzdravení mnoha lidských životů, taktéž zefektivňují a ulehčují profesionální práci našeho personálu,” vyjádřil se ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

,, S Nadačním fondem Kapka naděje spolupracujeme již několik let.  S potěšením můžeme konstatovat, že i díky naší pomoci bude možné usnadnit léčbu pacientům, kteří každý den svádějí boj se zákeřnou nemocí.“ sdělila Zlata Ulrichová, vedoucí strategického marketingu společnosti Penny Market s. r. o.

 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa