Kapka Naděje

Nový unikátní skladovací kontejner pro Fakultní nemocnici Hradec Králové zakoupila Kapka naděje

Tkáňová banka Fakultní nemocnice Hradec Králové, která patří k nejstarším na světě a je jedním z nejmodernějších zařízení ve střední Evropě, získala od Kapky naděje nový skladovací kontejner v hodnotě téměř 600 tis. Kč. Kontejner bude sloužit pro skladování pupečníkové krve a vysoce zmražených tkáňových vzorků různého charakteru.

Nový kontejner umožní tkáňové bance uskladňovat různé druhy tkání pro další využití v případě závažných operací či nemocí, zejména pupečníkovou krev. Banka uchovává živou kostní dřeň a bílé krvinky pro lidi nemocné leukémií. Dlouhodobé uchování buněk lékaři využívají také u jiných závažných onemocnění. Zmražená kůže například pomáhá při léčbě popálenin apod.

Takto hodnotný přístroj mohla Kapka naděje zakoupit zejména díky jejímu dlouhodobému partnerovi, společnosti Shell Czech Republic.

„Naši věrní zákazníci jsou ke Kapce naděje dlouhodobě velice velkorysí a pravidelně s námi pomáhají. Najdou se mezi nimi jedinci, kteří ve prospěch nadace darují i desetitisíce svých Shell ClubSmart věrnostních bodů. Za každý darovaný bod pak naše společnost posílá na konto Kapky naděje jednu korunu. Naše příspěvky nadaci jsou tak přímo závislé na rozhodnutí našich zákazníků, za což jim z celého srdce děkujeme,“ říká Petr Šindler, zodpovědný za komunikaci společnosti Shell v České republice.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa