Kapka Naděje

Nový defibrilátor od Kapky naděje pomáhá zdravotníkům v péči o malé pacienty

Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem obdržela od Nadačního fondu Kapka naděje defibrilátor Bexen Cardio Reanibex, který je určen k monitorování srdce a léčbě srdeční arytmie u dětských pacientů. MUDr. Antonínu Gaberovi, lékaři jednotky intenzivní péče dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice, slavnostně předala 19. listopadu přístroj v hodnotě skoro 300 tisíc Kč Vendula Pizingerová, zakladatelka a prezidentka Nadačního Fondu Kapka naděje.

Zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová kromě přístroje na dětskou kliniku ústecké Masarykovy nemocnice přivezla dárky a zavítala mezi malé pacienty. Od roku 2009 Nadační fond Kapka naděje ústecké Masarykově nemocnici věnoval dary za 2 988 000 Kč.

Všechny přítomné v úvodu slavnostního předání daru přivítal ředitel zdravotní péčeústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Josef Liehne. „Dětská klinika je jedním ze základních oborů ústecké Masarykovy nemocnice a na její činnost jsme právem hrdi. Pracoviště má největší akreditaci, největší počet výkonů a největší počet hospitalizovaných dětí v rámci celého Ústeckého kraje. Daru od Nadačního fondu Kapka naděje si moc vážíme,“ řekl MUDr. Josef Liehne.

MUDr. Antonín Gabera, lékař jednotky intenzivní péče dětské kliniky doplnil, že defibrilátor je určený jak pro děti, tak pro dospělé pacienty. „Je to přístroj, který řeší poruchy srdečního rytmu a je specifický tím, že je určen i pro ty nejnižší věkové kategorie dětí. Nový defibrilátor bude umístěný na jednotce intenzivní péče a bude jezdit s dětmi na různá vyšetření. Přístroj slouží zároveň jako monitor, který hlídá srdeční arytmii. V případě, že je potřeba dát pacientovi impuls, tak přístroj na něj upozorní a my ho provedeme,“ dodal MUDr. Antonín Gabera.

Defibrilátor Bexen Cardio Reanibex zakoupil Nadační fond Kapka naděje za pomocí společnosti ASEKOL a.s a Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. „S Vendulou Pizingerovou spolupracujeme již delší dobu a jsme rádi, že můžeme podporovat projekty i mimo poslání naší společnosti, což je ochrana životního prostředí a recyklace elektrických spotřebičů. Pomáháme tak lidem, kteří to potřebují a především dětem,“ řekl Karel Krejsa, ředitel obchodního a marketingového oddělení společnosti ASEKOL a. s., který se slavnostního předání daru zúčastnil. Poslední jmenovaná společnost v den předání defibrilátoru darovala dětem ještě jedno překvapení – tablety Samsung. „Společnost Samsung podporuje edukativní projekty a projekty na podporu obecně prospěšných činností. Spolupracujeme s Kapkou naděje již třetím rokem a tato spolupráce se nám jeví velice potřebná a přínosná. Budeme i nadále tento projekt podporovat, je nasměrován tím nejlepším směrem jakým vůbec může být,“ řekl David Mrzena za společnost Samsung.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa